Ana Sayfa / Galeri / Yüzler ve Gözler: İrem Karamanoğlu

Yüzler ve Gözler: İrem Karamanoğlu

İrem Karamanoğlu.

21 yaşlarında ve yetenekli bir iç mimarlık talebesi. Kabiliyeti aslen ilk çizim hayata geçirmeye başladığı zamanlar olan çocukluk yaşlarına dayanıyor. Buraya kadar her şey düzgüsel gözüküyor evet.

Fakat çocukluk yaşlarında yapmış olduğu çizimleri, her çocuğun ilk yazarlık tecrübesini tattığı ve ruhunda hissettiği mutluluğu, öfkeyi yansıttığı o ufak renkli sayfaları olan deftere yapıyor, şu demek oluyor ki günlüğüne.

İrem, ilköğretim zamanlarındaki yaz tatilleri dönüşünde öğretmeninin sınıftaki her insanın günlükleri denetim etmesinden sonrasında almış olduğu övgüler yardımıyla bu kabiliyetinin kısmen de olsa üzerine gitmeyi başarmış fakat tahsil yaşamı maalesef buna engel olmuş. Seneler geçip içindeki çizim arzusu dur durak bilmeyince bunu yaşamının bir parçası olarak kabul etmiş. Üniversitede hazırlık okumuş olduğu dönemde bu arzusunu daha da perçinlemiş ve kendini geliştirmiş.

Bir çizer olarak yeteneğin, kabiliyetin öneminin hat safhada bulunduğunu düşünen İrem, bu aşamada bıkmadan çalışmanın ve bol miktarda meydana getirilen imgesel denemelerin önemini vurguluyor.

Çizimlerinde kendisini daha iyi yansıtabileceği bir alanı yeğleyen İrem, dövme tasarımı yapmak üstüne kendisini güncelliyor ve geliştiriyor. Yarattığı eserlerini dövme sanatçılarının değiştirip, dönüştürmesi yüzünden bir ara kendisi de dövme makinesi alıp işe girişiyor.

Bu başlangıcı ise tercihen değil kısmen de olsa zorunluluktan yaptığını söylüyor. Etken olarak bir süre dövme meydana getiren İrem, yoğun okul temposu yüzünden bu aralar dövme hayata geçirmeye ara vermiş.

Umarız onun arzusu ve kabiliyeti mesleği ile bir bütünlük kurar ve  istediği noktaya ulaşmasına destek sunar.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir