Ana Sayfa / Spor / Yoga Malzemeleri

Yoga Malzemeleri

Yoga Malzemeleri

Yoga Malzemeleri

Yoga, fizyolojik ve zihinsel olarak kendimizi denetim altına alabilmek anlamına gelir. Duruş bozuklukları, bitkinlik, stres benzer biçimde hem zihinsel hem bedensel problemler tertipli yoga aktivitesiyle ortadan kalkar. İnsanın dengesini bulmasına yardım eder. Yoga için kullanacağınız malzemeler ulaşılmaz değil, spor malzemeleri satan mağazalarda bulacağınız ekipmanlardır.

Lüzumlu yoga malzemeleri;

  • Yoga başlarken size lüzumlu en mühim şeylerden biri yoga hakkında başlangıç kitabıdır. Yoga eğitmenleriyle yogaya başlasanız bile, ki bu önerimdir, ne olursa olsun bir kitap edinin. Böylece, yoga derslerinize ek olarak size yogayı daha fazlaca sevdirecektir.
  • Yoga malzemesi denince ilk olarak her insanın aklına yoga matı gelecektir. Yogada kullanacağınız mat fazlaca önemlidir. Alacağınız mat orta incelikte sadece üstünde rahat edeceğiniz bir mat olmalıdır. Boyunuza uygun ölçülere haiz olmalıdır. Doğada çözünen maddelerde meydana getirilen yoga matları hem sizi hem çevreyi koruyacaktır. En önemlisi de matınızın kişisel olmalıdır. Hijyenik sebeplerden dolayı bir tek size ilişkin bir mat daha sıhhatli olacaktır. Bu matların da belirli aralıklarla temizlenmesi üstünde bakteri üremesini engelleyecektir. Bir öteki mühim unsur da matı açıp serdiğinizde kaymayacak olmasıdır. Pilates için kullandığınız bu özelliklere uygun bir matınız var ise, yoga için yeni bir tane almanıza gerek kalmamıştır.
  • Yoga için giyeceğiniz giysiler de fazlaca önemlidir. Rahat, hava geçiren kumaşlarda olması gereklidir. Bazı hareketlerde üzerinizden sıyrılmayacak ve rahat sadece bununla beraber vücudunuzu saran yoga taytlardan da giyebilirsiniz.
  • Yoga battaniyelerinden de minimum üç tane edinmeniz bazı duruşlar için gereklidir. Bu battaniyeler bazı duruşlarda sert zemine değmemek için zemini yumuşatmak için kullanılır. Baş üstü duruşlarda başımızın üzerine konulur.
  • Yoga blokları da bilhassa yeni süregelen ve hemen hemen esneklik kazanamamış kişiler için alınması ihtiyaç duyulan malzemedir. Yoga bloğu bulamazsanız standart yoga blogu ebatlarında (7.5x15x23santimetre) sağlam bir kutu ile de aynı işi görebilirsiniz.
  • Yoga silindiri de omurga çalışırken desteklemek için kullanılır. Bazı emek harcamalar için lüzumlu bir malzemedir.
  • Yoga kemeri ise esnetme çalışmalarında kullanılması ihtiyaç duyulan bir ekipmandır.
  • Serbestçe çalışacağınız bir alan olması ve sizi sıkmayan bir atmosferde çalışmak yoga için gereklidir. Bazı hareketlerde destek alacağınız boş bir duvar da daha yararlı olacaktır.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir