Ana Sayfa / Video / Yıldız koreograftan başdöndürücü bir dans gösterisi: Fresk

Yıldız koreograftan başdöndürücü bir dans gösterisi: Fresk

Hem klasik bale hem de modern dans eğitimi olan nadir koreograflardan, dans dünyasının yıldız koreografı, Fransız Angelin Preljocaj, son eseri Fresk / La Fresque ile festival seyircisinin başını döndürecek.


Kaide tanımayan koreografileriyle dünya genelinde ses getiren ve eserleri Milano La Scala’dan New York City Ballet ve Paris Operası’na meşhur toplulukların repertuvarlarının ayrılmaz bir parçası haline gelen Preljocaj, bu kez koreografisini bir Çin masalının üstüne inşa ediyor.

Fresk, bitkin düşmüş iki seyyahın, yolda karşılaştıkları bir keşişin onları hanımlarla süslü bir duvar resmini görmeye çağrı etmesiyle çıktıkları serüveni, kabına sığmayan bir yorumla aktarıyor.

Elektronik müzik ikilisi Air’in bir yarısı Nicolas Godin’in besteleri ve meşhur moda tasarımcısı Azzedine Alaia’nın imzasını taşıyan kostümleriyle Fresk; masalsı, çarpıcı bununla beraber sert, yürekli, modern ve sorgulayıcı bir dans gösterisi.

Ballet Preljocaj prodüksiyonu Fresk, Fransız Kültür Merkezi sponsorluğunda Teatroskop, FranceDanse Orient-Express destekleriyle 18 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.30’da Sıkıntılı PSM Ana Tiyatro’da olacak.

Gösterinin peşinden Angelin Preljocaj’a festivalin Onur Ödülü sunulacak.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir