Ana Sayfa / Biyografi / Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Kimdir? Hayatı Kısa Biyografisi ve Özgeçmişi

Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Kimdir? Hayatı Kısa Biyografisi ve Özgeçmişi

5fd71fc3f6.png (388×344)

Kendisine ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.  Yeni bakanımızın başarı göstermiş olmasını temenni ediyoruz.

1950 senesinde Erzurum Hasankale’de doğan İdris Güllüce, İlköğrenimini Erzurum’da tamamladıktan sonrasında, eğitim ve emek verme hayatına İstanbul’da devam etti. Orta öğrenimini Haydarpaşa Meslek Lisesinde tamamlayarak Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’ne girdi. Sonrasında, Anadolu Üniversitesi Toplumsal Bilimler Bölümünü de bitiren İdris Güllüce; Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İşletme Anabilim Branşında da, “Mahalli Yönetimlerin Sorunları ve Çözüm Önerileri” temalı mastır tezini tamamladı.

Özgür mühendis olarak iş hayatına atılan Güllüce, kendi inşaat şirketini kurdu. 1980-84 yılları aralığında, yurtdışında internasyonal bir firmada mühendis olarak çalıştı. Türkiye’ye döndükten sonrasında, hususi bir endüstri kuruluşunda Genel Müdürlük görevinde bulunarak, bir süre bu endüstri kuruluşunun ortaklığı ve yöneticiliğini sürdürdü.

1989 Yöresel seçimlerinde, Kartal Belediyesi Meclis Üyeliği görevine seçilerek 18 yıl sürecek olan mahalli yönetimler kariyerine ilk adımını attı.

1 Kasım 1992 Ara Mahalli Seçimleriyle Tuzla Belediye Başkanı oldu. 27 Mart 1994’te ikinci, 18 Nisan 1999’da ise bu göreve üçüncü kez seçildi. Üç dönemlik Tuzla Belediye Başkanlığından sonrasında; 28 Mart 2004’ten 8 Mayıs 2007’e kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis 1.Başkan Vekili olarak hizmetine devam etti.

8 Mayıs 2007’de, yerelden edinmiş olduğu tecrübeleri Türkiye’ye aktarmak düşüncesiyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis I. Başkan Vekilliği görevinden çekilme ederek Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Talibi oldu.

22 Temmuz 2007 de Hakkaniyet ve Kalkınma Partisinden İstanbul 1. bölge Milletvekili seçildi.

TBMM Zelzele Araştırma Komisyonu Başkanlığı yapmış oldu.

12 Haziran 2011 de Hakkaniyet ve Kalkınma Partisinden 2. kez İstanbul 1. bölge Milletvekili seçildi..

Bayındırlık, bayındır, ulaştırma ve gezim komisyonu Başkanı olan GÜLLÜCE, ek olarak Hakkaniyet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezinde, mahalli yönetimler başkanlığında başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

İngilizce ve Arapça bilen Güllüce evli ve 5 çocuk babasıdır.

 İdris Güllüce (1950 – …. ) 

gulluce-foto_1305803623.jpg (134×171)

İdris Güllüce, 11 Şubat 1950’de Erzurum Hasankale’de dünyaya geldi. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Sıddıka’dır. İnşaat Mühendisi; Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni tamamladı.

Yüksek lisansını Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesi’nde Yönetim Organizasyon alanında tamamladı. Libya’da mühendis ve yönetici olarak çalıştı. Hususi sektörde bir endüstri kuruluşunun hissedarı oldu ve Genel Müdürlüğü görevinde bulunmuş oldu.

Kartal Belediye Meclis Üyesi, 3 Dönem Tuzla Belediye Başkanı, Üsküdar Belediye Meclis Üyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili olarak vazife yapmış oldu. Mahalli Yönetimlerin Sorunları ve Çözüm Önerileri adlı bir kitabı gösterildi. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Güllüce, evli ve 5 çocuk babasıdır.

22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AKP’den İstanbul milletvekili seçilmiştir

b.JPG (510×369)

İdris Güllüce hakkında informasyon
İdris Güllüce yaşam öyküsü

İdris Güllüce, 11 Şubat 1950′de Erzurum Hasankale’de dünyaya geldi. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Sıddıka’dır. İnşaat Mühendisi; Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni tamamladı.

Yüksek Iisansını Gebze Yüksek TeknoIoji Üniversitesi’nde Yönetim Organizasyon aIanında tamamIadı. Libya’da mühendis ve yönetici oIarak çaIıştı. ÖzeI sektörde bir endüstri kuruIuşunun hissedarı oIdu ve GeneI MüdürIüğü görevinde buIundu.

KartaI BeIediye MecIis Üyesi, 3 Dönem TuzIa BeIediye Başkanı, Üsküdar BeIediye MecIis Üyesi ve İstanbuI Büyükşehir BeIediye MecIis BaşkanvekiIi oIarak vazife yapmış oldu. YereI YönetimIerin SorunIarı ve Çözüm ÖneriIeri adIı bir kitabı yayınIandı. Orta düzeyde İngiIizce ve Arapça biIen GüIIüce, evIi ve 5 çocuk babasıdır.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir