Ana Sayfa / Kitaplar / Yaşamlarını Tiyatroya Adayanlar

Yaşamlarını Tiyatroya Adayanlar

 

Adem Dursun, Türk tiyatrosuna uzun seneler emek vermiş sanatçılarla yapmış olduğu söyleşilerini kitap haline getirerek okuyuculara sunuyor. Yazar, yapmış olduğu söyleşilerinde yalnız sanatçılarının sanat yaşantılarını değil, bununla birlikte Türk tiyatrosuna dair görüntülere de yer veriyor. Kitapta; Ali Poyrazoğlu, Erol Iyi sabahlar, Ayla Algan, Metin Tekin, Nejat Uygur benzer biçimde birçok usta içeriyor.

Cumhuriyet KİTAP – 5 Ağustos 2010

Oyuncuların zirveye çıkıncaya kadar verdikleri emekleri, çektiklerini öğrenmek için size bir kitap salık vereceğim: Âdem Dursun’un Yaşamlarını Tiyatroya Adayanlar’ı.

Söyleşiler, onların meslek yaşamlarını, oynadıkları oyunların, filmlerin listesini de veriyor. Âdem Dursun’un kitabında yalnız Türkiye sınırları içinde değil, tüm dünyada sanatlarını icra eden ustaların detayları, anıları var.

Söyleşileri okuduğunuzda, yalnız bireysel yaşamların ayrıntılarını öğrenmiş olmuyorsunuz, tiyatro tarihinden mühim bir kesiti de öğreniyorsunuz.

Bu tür kitapların bugün ve ileride detaylı emek verme yapacaklar için mühim araç-gereç niteliği taşıdığını belirtmeliyim. Tarih içinde toplulukların, kurumların yerini de kitap bizlere konu alıyor.

Söyleşiler, tiyatro hayatına bir ışık tutuyor.

DOĞAN HIZLAN / Özgürlük 28 Ağustos 2010 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir