Ana Sayfa / Konser / Unga Klara

Unga Klara

Çocuklar ve gençlere yönelik performanslar üreten sanatçılar için

3 gün sürecek atölyeler eşliğinde Tiyatro Akademisi

20, 21, 22 Ekim 2017 / Parasız

 

20, 21 Ekim 2017 >  10.00 – 17.00 Çıplak Ayaklar Kumpanyası

22 Ekim 2017 >  10.00 – 17.00 Bakırköy Belediye Tiyatroları, İspirtohane Kültür Merkezi

Atta Festival’in ilk edisyonunda İsveç Konsolosluğu’nun kıymetli katkıları ile hem öğretmenlere hem de sanatçılara yönelik iki ayrı imalathane gerçekleştiren Unga Klara ile işbirliğimiz bu yıl artarak devam ediyor! Atta Festival olarak bir tek en iyi internasyonal performans ve aktiviteleri İstanbul’daki çocuklar ve ailelerine sunmakla kalmıyor, Türkiye’de sanatçılara yeni bir perspektif getirebilecek her türlü imalathane, eğitim ve sanatçı değişimi benzer biçimde internasyonal işbirliklerini de gerçekleştirmek için çalışıyoruz.
Unga Klara ile gerçekleştirilecek bu emek harcama oyuncular ve öteki sanatçıların kişisel anılar ve çocukluk deneyimlerini kullanarak çocuklar ve ergenlere yönelik nelerin oynanması gerektiği üstüne düşünce yürütecekleri bir atölyedir. Iştirakçilerin çocuk tiyatrosu ile ilgili önyargıları ve klişeleri bir tarafa bırakarak çocuk tiyatrosunu sanat içerikli, kapsayıcı ve gelişmiş görmeleri için görüşlerini genişletmeleri amaçlanmaktadır.
Atölyelere çocuklar ve gençlere yönelik performanslar üreten oyuncu, yönetmen, yazar ve yaratıcı çalışmalarda bulunan tüm sanatçılar başvurabilir.

Saptanca sınırı olan olup ilgilenenlerin atta@attafestival.com adresine “Tiyatro Akademisi” başlıklı bir emaili CV’leri ve/yada özgeçmişleri ve kontakt bilgileri ile beraber göndermeleri gerekmektedir. Atölyelere katılım için ön-kabul alanlara bir bilgilendirme emaili ile beraber atölyeye kati katılımlarını taahhüt eden sözleşme gönderilecektir. Katılımcılar sözleşmeyi imzaladıklarında atölyeye katılımları kesinleşmiş sayılır.
Son Müracaat Zamanı: 13 Ekim 2017, Cuma

Not: Atölyenin dili İngilizce ve İsveç’ce olup Türkçe çeviri yapılacaktır. Katılımcılardan İngilizce diline hakim olanlara öncelik verilebilir. Atölyeler süresince bazen arşiv ve eğitim amaçlı fotoğraf ve video çekimi yapılacaktır.

Unga Klara İsveç’te 40 yılı aşkın süredir çocuklar ve gençlere yönelik performanslar sergilemektedir. İsveç Hükümeti Eylül 2017 itibarı ile Unga Klara’yı çocuk ve gençlik tiyatrosu için İsveç’in ilk (ve tek) ulusal tiyatrosu olarak tanımıştır.

Parasız atölyeler yukarıda belirtilen tarihler ve saatlerde gerçekleşecek olup her 3 güne de katılım kesinlikle zorunludur. Atölyelere iştirakı kesinleşenlerden 20, 21, 22 Ekim tarihlerinde atölyede bulunacakları, aksi takdirde tazminat ödemekle yükümlü olduklarına dair bir sözleşme imzalamaları istenecektir.

İsveç Enstitüsü’nün kıymetli katkılarıyla.

Creative Force, kültür ve medya vasıtasıyla insan haklarını, ifade özgürlüğünü ve demokrasiyi güçlendirmeyi amaçlayan projelere bağışlama sağlar.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir