Ana Sayfa / Biyografi / Ulan İstanbul dizisi Kandemir kimdir, gerçek ismi Uğur Polat

Ulan İstanbul dizisi Kandemir kimdir, gerçek ismi Uğur Polat

2014-06-24_17-44-17

Yeni başlamış olan ulan istanbul adlı dizide Kandemir   karakterini canlandıran oyuncunun gerçek dünyadaki adı nedir? Kandemir  biyografisi ve yaşamı hakkında data.

Uğur Polat (Kandemir) : Çete lideridir. Çetesinde 5 şahıs vardır. Zenginlerden alıp çalmaktadırlar.

Mavi Gözlü DevAlbeni Hanım’ın Gündüz Düşleri ve Devrim Otomobilleri benzer biçimde Türk Sineması’nın pek fazlaca mühim yapımında rol almış olan beyazperde, tiyatro ve dizi oyuncusu.

Tiyatro kökenli oyuncularımızdan olan Polat, Ankara Sanat Tiyatrosu ve İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda uzun seneler süresince emek vermiş, aralarında Kuva-i Milliye ve Hamlet’in de bulunmuş olduğu pek fazlaca yapımda rol almıştır.


Uğur Polat1 Ocak 1961 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi.

Tiyatro ile genç yaşta tanışan Polat, 1978 senesinde Ankara Sanat Tiyatrosuna katıldı ve de 1981 senesinde İstanbu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Kısmı’ne kayıt oldu.

16 yıl süresince Devlet Tiyatroları bünyesinde oyunculuk meydana getiren Polat, bu süre zarfında 30’a yakın değişik tiyatro eserinde rol aldı ve de İsmet Küntay Tiyatro Ödülü’nü kazanmıştır. Uğur Polat’ın rol almış olduğu oyunlar içinde Hamlet, Kuva-i Milliye, Sansürcü ve de Kafatası da bulunmaktaydı.

1988 senesinde gösterime giren Sis adlı filmle birlikte beyazperde yaşamına da atılan Polat, 1989 senesinde Cahide ve 1990senesinde Tüm Kapılar Kapalıydı filmlerinde rol aldı; bu film ona 1990 senesinde Ankara Film Festivali’nde Ümit Veren Adam Oyuncu ödülünü getirdi.

Halen etken olarak oyunculuk hayatına devam eden Polat son olarak Yahşi Batı ve de Çakal filmlerinde rol almıştır.

Mühim Filmleri

Tüm Kapılar Kapalıydı, 1990

Filler ve Çimen, 1999

Vali, 2008

Devrim Otomobilleri, 2008

Çakal, 2010

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir