Ana Sayfa / Galeri / Uçan Süpürge Ödülleri Açıklandı

Uçan Süpürge Ödülleri Açıklandı

23 Mayıs’ta Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde gerçekleştirilecek Ödül Töreni’nde, bu yıl Onur ödülü uzun senelerdir tiyatroda seyrettiğimiz, beyazperde ve dizilerde canlandırdığı kişiliklerle tüm Türkiye’yi kendine fanatik bırakan meşhur oyuncu Perran Kutman’a verilecek. Beyaz perdenin değişik alanlarından emek veren bayanların başarılarını ve emeklerini görünür kılma amacı taşıyan Bilge Olgaç Başarı Ödülü’nün sahibi ise  belgesel sinemacı ve Documentarist İstanbul Belgesel Günleri’nin ve Hangi İnsan Hakları Film Festivali’nin kurucusu ve programcısı Emel Çelebi olacak.

Beraber olmanın, el ele vermenin kıymetini hatırlatan, ben değil “biz” dediğimiz müddetçe varlığımızın bir bütünlük kazandığını bir kez daha kanıtlayan, edebiyatı ve kalemiyle barışın emeğin yanında olduğu malum edebiyatçı yazar Aslı Erdoğan’a Uçan Süpürge Tema ödülü verilecek. Genç hanım oyuncuları yüreklendirmek, onların beyazperde yolculuklarını destekleyerek bu alandaki üretimlerine dikkat çekmek ve Türkiye sinemasında hanımefendilere yönelik kuvvetli, pozitif hanım rollerinin yazılmasına teşvik etmek amacıyla Uçan Süpürge Genç Cadı ödülü Ecem Uzun’a takdim edilecek.

Basın toplantısında izahat meydana getiren Festival Danışmanı Özge Mumcu Aybars: “20. Uçan Süpürge Internasyonal Hanım Filmleri Festivali bu 20 ilde uçacak. 20 yıl ilkin önünde örneği olmayan FIPRESCI’nın dünyada tek ödül verdiği festival siz değerli ziyaretçilerimizin emeği ile oldu. Bu yıl film gösterimlerimiz parasız olup tüm halkımız davetli. Tüm program Uçan Süpürge ve KAMER’in sitelerinde mevcut. Hep seyircisi olduğum Uçan Süpürge Internasyonal Hanım Filmleri Festivalinde bu yıl danışman olarak yer almak benim için büyük gurur. 20 Mayıs’ta saat 20.00’de Karum’un önündeki çim alanda olup, 23 Mayıs’ta Ankara Opera ve Balesi’nde saat 20.00’de ödül töreni ile kapanış gerçekleşecek. Festival olgusunu başka ülkeye gitme halinden çıkarıp beraber mükemmel bir festival yapacağız.” dedi.

Her yıl olduğu benzer biçimde Kültür Bakanlığı, Beyaz perde Genel Müdürlüğü, T.C Başbakanlık Tanıtma Fonu,  Çankaya Belediyesi, Açık Cemiyet Vakfı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Ankara Üniversitesi İletişimliler Vakfı (İLEV), Sheraton Otel Uçan Süpürge Internasyonal Hanım Filmler Festivali’nin destekçileri içinde yer ediniyor.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir