Ana Sayfa / Konser / Türkiye’de Bir İlk; TİYATRO FESTİVALİ YAPMAK ÇALIŞTAYI

Türkiye’de Bir İlk; TİYATRO FESTİVALİ YAPMAK ÇALIŞTAYI

 

Menemen  bir festival kenti olmanın sorumluluğu ile Türkiye’de bir ilke imza atarak 12-13 Aralık 2017 tarihlerinde “Tiyatro Festivali Yapmak Çalıştayı”nı gerçekleştirecek.

İki gün sürecek çalıştayda dört oturum yapılacak. Festivallerin üst başlıklarının önemi, festivallerde tema, festivallerin zamanlaması ve fiziki koşullarının sağlanması, internasyonal olmanın koşulları, festival oyunlarının irdelenmesi şeklinde başlıkların konuşulacağı çalıştayın notları hemen sonra bir kitaba dönüşme yolunda raporlanacak. Türkiye’de bir ilk olacak ve ortalama 35 tiyatro hareketinin bir araya geleceği çalıştayda ek olarak festivallerin ülkenin gezim, iktisat ve kültürel hayatına katkısı da masaya yatırılacak.

Türkiye’de ki tüm tiyatro festivali, tiyatro şenliği, tiyatro günleri  ve bu şeklinde tiyatro buluşmaları meydana getiren her insana davet yaptıklarını söyleyen MEBET Sanat Yönetmeni ve İnadına Tiyatro Festivali Direktörü Metin Güler; “ Derdimiz kendi kentlerine sanat taşıyanları buluşturmak. Ve ne kadar hususi bir şey yaptıklarını başkalarının gözünde, sözünde hissetmelerini sağlamak. Tecrübelerini paylaşmalarına ev sahipliği yapmak. Ortak bir festival dili oluşturmak. Kentlerimizin renklerini festivalimize bezememizin yöntemlerini dostlarla paylaşmak. Ve en önemlisi, festivallerin ülkenin tiyatrosunu yaşatmakta ki önemini hep bir ağızdan daha kuvvetli haykırmak. Yeni yeni festivallerin doğuşuna el vermek. Festival yapmayan her şehir bir festival kenti olmaya adaydır. Bu çalıştay o kentlere gidebilmenin halidir.” Dedi.

Çalıştaya katılmak isteyen Festivaller için;

İletişim:

Metin Güler/ İnadına Tiyatro Festivali ve Çalıştay Koordinatörü

05352540597

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir