Ana Sayfa / Galeri / Türk Hava Yolları 2. Uluslararası Skylife Fotoğraf Yarışması Başlıyor!

Türk Hava Yolları 2. Uluslararası Skylife Fotoğraf Yarışması Başlıyor!

Bu yıl “Kent ve Çocuk” teması ile düzenlenecek olan yarışmada ödül kazanan fotoğraflar ilkin İstanbul arkasından dünyanın önde gelen şehirlerinde düzenlenecek sergilerde sanatseverlerle buluşacak.

Dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu, Türk Hava Yolları, dünyanın çocuklarını 2. Uluslararası Skylife Fotoğraf Yarışması’na mevzu edecek.

İkincisi düzenlenen Skylife Fotoğraf Yarışması’nın bu yılki teması, “Kent ve Çocuk” olarak belirlendi.

Tüm dünyadan katılımcılara açık olan yarışmaya başvurular 1 Kasım 2017 geçmişine kadar devam edecek olup, yarışmayı kazananlar 9 Aralık 2017 tarihindeki ödül töreninde açıklanacak.

İstanbul’da düzenlenecek ilk serginin dereceye giren ve sergileme ödülü kazanan fotoğrafları, dünyanın birçok şehrinde sanatseverlerle buluşacak.

Yarışmanın teması; nerede olursa olsun çocuğun çocuk olduğu, saf ve naif duygularla yoğrulmuş benzeri olmayan varlığını sürdürdüğü bir dünyada kent ve çocuk arasındaki birlikteliğin fotoğraflanması.

Evlatların küçücük dünyaları, içinde bulundukları şehirdeki yolculuklarla ya da o şehirlerde yaşadıklarıyla şekilleniyor.

Türk Hava Yolları bu yarışma ile keşfetmeye, keyifli farklılıkları ortaya koymaya devam ederken, kent ve çocuk arasındaki bağları etkisinde bırakan görsellerle açığa çıkarmak için fotoğrafçıları “deklanşöre basmaya” çağrı edecek.

Dünyanın değişik kültürlerini bir araya getirmeyi marka felsefesi haline getiren Türk Hava Yolları’nın düzenlemiş olduğu yarışmaya, dünyanın tüm şehirlerinden “evlatları” ve evlatların “şehirle olan ilişkisini” özetleyen karelerle tüm sanatseverler katılabilecek.

Ulusal ve internasyonal saygı duyulan bir yazar ve fotoğrafçı ağı ile çalışan Skylife’ın gezi ve mahalli kültürlerin tanıtımına sağlamış olduğu katkının mühim bir yansıması olacak yarışma, dünyanın tüm kıtalarından “evlatları ve yaşadıkları kent”le ilişkilerini aktaracak.

Dereceye giren eserler ve bu eserlerin hikâyesi, Türk Hava Yolları’nın tayyare içi dergisi Skylife’ta yayınlanacak.

Iştirakçilerin fotoğrafları, internasyonal üyelerden oluşan bir jüri tarafınca değerlendirilecek.

Kasım ayının başlangıcında İstanbul’da toplanacak jüri bir haftalık hususi eleme sürecinden sonrasında kazananları belirleyecek.

Ulusal ve internasyonal fotoğrafçılık federasyonları ve derneklerinin onayı ve takibinde gerçekleşecek yarışmanın kazananları,

9 Aralık 2017 tarihinde düzenlenecek gecede duyuru edilecek, ödül alan fotoğraflar da ilk olarak burada sergilenecek.

Eserler, İstanbul’un arkasından Türk Hava Yolları’nın organizasyonuyla gerçekleşecek sergiler vesilesiyle dünyanın önde gelen şehirlerinde sanatseverlerle buluşacak.

Türk Hava Yolları A.O.
Basın Müşavirliği

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 senesinde 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Yıldız İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 329 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 251 internasyonal, 49 yurtiçi olmak suretiyle dünyada 300 noktaya uçan, 4 yıldızlı havayolu şirketidir.

Geçtiğimiz altı yıl süresince “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” ilân edilmiş olan Türk Hava Yolları, 2017 yılı Skytrax değerlendirmesine nazaran, art arda olmak suretiyle 9. kez “Cenup Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçildi. 2010 senesinde dünyanın “En İyi Iktisat Sınıfı İkram Servisi” ödülünü almaya hak kazanan Türk Hava Yolları; 2013, 2014 ve 2016 yıllarında olduğu şeklinde bu yıl da dünyanın “En İyi Business Sınıfı İkram Servisi” ödülünün sahibi oldu.

Ve gene bu yılki Skytrax değerlendirme sonuçlarına nazaran, 2015 senesinde da teslim almış olduğu dünyanın “En İyi Business Sınıfı Hususi Yolcu Salonu” ödülü ile beraber geçtiğimiz iki yılda olduğu şeklinde bu yıl yeniden dünyanın “En İyi Business Sınıfı Hususi Yolcu Salonu İkramı” ödülünü almaya lâyık görüldü.

Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden yada Feysbuk, Twitter, Youtube, Linkedin ve Instagram hesapları üstünden ulaşılabilir.

Yıldız İttifakı Hakkında:

Türk Hava Yolları, 1997 senesinde internasyonal ölçekte gezi edenler için dünya genelinde ulaşım, tanınırlık ve hizmet sunan ve ilk küresel ölçekli havayolu ittifakı olarak kurulan Yıldız İttifakı üyesidir.

Air Transport World tarafınca “Market Leadership Award” ve Business Traveller Magazine ile Skytrax tarafınca “Best Airline Alliance“ ödülleri şeklinde sayısız ödüle lâyık görülen Yıldız İttifakı’na üye havayolu şirketleri; Adria Airways, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Avianca Brazil, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Portugal, Turkish Airlines, THAI ve United. Yıldız İttifakı, hâli hazırda 190 ülkedeki 1.300 havalimanına 18.450’den fazla günlük uçuş sağlamaktadır.

Bununla beraber, Yıldız Alliance Bağlantı Ortağı (Connecting Partner) Juneyao Airlines tarafınca da gene bu kapsamda yeni bağlantılı uçuşlar sunulmaktadır.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir