Ana Sayfa / Konser / Turgut Uyar’ın dizeleri tiyatro sahnesinde

Turgut Uyar’ın dizeleri tiyatro sahnesinde

 

Turgut Uyar’ın İkinci Yeni kuşağının başyapıtı sayılan Dünyanın En Güzel Arabistanı şiir kitabının karakterlerinden Akçaburgazlı Yekta tiyatro sahnesinde yaşam buluyor.

Tiyatro Terminal, İzmir’de 5 sezondur ilgi ile izlenen Edip Cansever’in Ben Ruhi Bey Nasılım oyunlaştırması sonrası 2017 senesinde yepyeni bir şiir uyarlaması ile izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

17 Kasım Cuma günü Sahne Terminal’de prömiyer meydana getirecek olan oyunun sahne uyarlaması Hakan İsmail Şiriner ve Emrah Kürekçi’ye ilişkin. Burak Özhan’ın yönetmenliğini, Gizem Elif Asil’in destek yönetmenliğini yapmış olduğu oyunun emsalsiz müzikleri İzel Susam, dekor tasarımı Emrah Kürekçi , ışık tasarımı Hasan Bayrakçı imzası taşıyor. Metnin dramaturgisini ise Hülya Demirkıran üstüne alıyor. Oyunda Burak Özhan ve Jülide Derya rol alıyorlar.

İzmir’de seyircisine nitelikli ve emsalsiz projeler izletmeyi hedefleyen Tiyatro Terminal, Ben Ruhi Bey Nasılım ve Don Kişot’un Görülmedik Serüveni oyunlarından sonrasında üçüncü emsalsiz edebiyat uyarlamasını da Türk Tiyatrosu’na kazandırıyor.

Tiyatro Terminal hakkında detaylı bilgiye tiyatroterminal.com adresinden ulaşılabilir. Alsancak’ta oluşturulan İzmir’in yeni performans sahnesi Sahne Terminal’de sergilenecek olan Akçaburgazlı Yekta, Kasım ayında 17-18-24 ve 25 Kasım 20:30’da izlenebilir.

Biletler biletix, Alsancak Kabuk Kitabevi ve sahne gişesinde Rez: 0507 02 983 02

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir