Ana Sayfa / Video / Trafikte Stresinizi Azaltacak 10 Şarkı

Trafikte Stresinizi Azaltacak 10 Şarkı

Tamamımız biliyoruz ki trafikte kalmak en stresli ve en çileli şeylerden biri. Kimi zaman bitmek bilmeyen dakikalar, saatler sürebiliyor bu durum. Bu şekilde zamanlarda da yardımımıza koşan en güzel şey gene müzik! Trafikte ritmine kendinizi kaptırabileceğiniz ya da sakinliğiyle daha da sakinleşebileceğiniz birbirinden güzel ve değişik tarzda 10 şarkıyı sizler için seçtik. Keyifli dinlemeler!

1) Catch You Dreaming – Ride

1988’de Oxford’da kurulmuş bir İngiliz alternatif rock grubu olan Ride, geçen yıl tekrardan birleşti ve de 21 senelik ilk albümleri Weather Diaries’i çıkardı. “Catch You Dreaming” ile fazlaca sayıda elektronik dokunuşa haiz nazik, karmakarışık bir orta ton müziği zevki veriyorlar bizlere. Grubun vokalist/gitaristi Andy ise şarkı için “Evrenin sonunu izlemekle ilgili” yorumunu yapıyor dinleyicilere.

2) Düşünme Kaybolursun – No Land

İstanbul Sofar Sounds’daki performanslarıyla keşfedilen müzik kolektifi No Land, değişik coğrafyalara ilişkin insanların ortak yanlarını ‘ülkesiz’ bir bakış açısıyla aktarmayı hedefliyor. Bir süre ilkin grubun dağıldığı haberini verseler de Ocak ayında yeniden bir araya geldikleri haberiyle hayranlarını sevindirdiler.

3) No Rest – Dry the River 

2009’da Stratford’da kurulmuş alternatif rock grubu. İlk albümleri “Shallow Bed” 2012 senesinde yayımlanmış fakat grup 2015 senesinde dağılmıştır. Sizleri akustik versiyonunun sakinliğine ve gitarın benzeri olmayan dinlendiriciliğine bırakıyoruz.

4) Mistakes I’ve Made – Eelke Kleijn

Eelke, Hollanda’nın ender kabiliyetlerinden. Onu film müziklerinde, canlı dj performanslarında, elektronik müzik ile çağdaş bir besteci içinde kendine fazlaca bir yer edinmiş şekilde görebiliyoruz. İşte ritmine kendinizi kaptırıp gideceğiniz parçalardan biri.

5) Adam – Sibel Alaş

Sibel Alaş, ilk olarak 1995 Haziran ayında Mustafa Sandal’ın yardımıyla ilk albümünü çıkardı. 1996’da meydana getirilen 2. Kral TV Video Müzik Ödülleri töreninde “en iyi çıkış icra eden hanım müzisyen” ödülünü aldı ve gene aynı yıl aynı ödül töreninde sanatçının “Adam” klibi “senenin en iyi klibi” ödülüne layık görüldü.

6) Bosphorus – Brazzaville 

Brazzaville; İstanbul’un büyük bir hayranı olan, ona şarkılar yazan ve sevgisinin karşılığını da geniş bir fanatik kitlesi ile alan ABD’li indie/chamber pop ve bossa nova grubu olan ve Odelay (1996) ve Midnite Vultures (1999) isminde Beck albümlerinde saksafon çalan David Brown tarafınca 1998’de kuruldu. İstanbul boğazı adını verdiği şarkıyı dinlerken bile kendinizi İstanbul sokaklarında gezerken hissedebilirsiniz.

7) Mosaïque – Ash 

Mısır Kahire’den gelen ve şu anda Paris’te bulunan Ash, melodik Orta Doğu seslerini ve Deep House’un fazlaca yönlü etkilerini işleyerek bizlere yeni bir tarzda sunuyor. Ritmi ve melodisiyle kendinizi, müziği yaşarken bulacağınız bir parça.

8) Weighless – Coals 

Katowice Film Okulu’na kabul testleri esnasında tanışan iki genç tarafınca, Haziran 2014 senesinde kurulan grup. Kasia and Łukasz ikilisi daha albümleri yayınlanmadan ilkin büyük bir fanatik kitlesine haiz oldu ve en mühim Polonya festivallerinin organizatörlerinin ve İngiliz Quietus dergisinin ve Amerikan radyo istasyonu KEXP’nin profesyonellerinin dikkatini çekti.

9) Beauty – Wolf Colony 

Wolf Colony, New York City’den yola çıktı ve şarkıcı-şarkı sözü yazarı “Wolf” tarafınca oluşturuldu. Wolf Colony, elektronik indie pop’un benzersiz bir karışımını sunmak için yola çıktı ve de şarkılarını; ferah, çok önemli, samimi ve dürüst bir soundscape sunan birkaç etkisi altına alan unsurun hakim olduğu nispeten yalın düzenlemelerle süslemeyi seçti. Trafikte kalanlar için güzel bir kaçamak.

10) Joaquim – Oscar & The Wolf

Oscar and the Wolf, 2010 senesinde kurulan Belçikalı müzik grubudur. 2013 senesinde çıkardığı “Orange Sky” single’ı ile dünya genelinde bilinirlik kazanan Oscar and the Wolf; 2014’te ilk albümleri “Entity”i yayınladı ve bu albümüyle Belçika listelerinde zirveye yerleşti.

Kaynak: 1,2

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir