Ana Sayfa / Albümler / Tove Lo’dan Cinselliği Her Anında Kullanan Bir Albüm: Blue Lips

Tove Lo’dan Cinselliği Her Anında Kullanan Bir Albüm: Blue Lips

İsveç’ten son yıllarda çıkmış olan Lykke LiIcona Pop ve Zara Larsson şeklinde başarıya ulaşmış pop müzisyenlerinin içinde yer edinen Tove Lo, hakikaten kısa sürede oldukca yol almış bir sanatçı. Elektropop ve alternatif-pop denildiğinde akla ilk gelen çağdaş müzisyenlerden olan müzisyen, bunu yalnız birkaç yıl içinde başardı; 2014 çıkışlı Queen of the Clouds isminde ilk albümü ile dünya genelinde üne ulaştı. Albümdeki Habits (Stay High) parçası, hem orijinali hem de çok büyük klipli Hippie Sabotage remixiyle büyük ses getirdi. Ek olarak aynı albümden Talking Body de büyük bir hit oldu. İki yıl sonrasında da boş parçası olmayan Lady Wood albümüyle ve bu albümden Cool Girl single’ıyla da başarısını sürdürdü. Cinsel ögeleri açık açık albümlerinin odağına koyan müzisyen, hem sesinin ve şarkı yazarlığının kalitesiyle hem de konserlerinde soyunması şeklinde “cinsellik satar” stratejisiyle dünya genelinde bir pop yıldızı haline geldi.

2017 yılının kasım ayında ise üçüncü albümü Blue Lips (Lady Wood Phase II) ile ortamlara dönen müzisyen, aynı strateji doğrultusunda yol almaya devam ediyor. Gene cinselliği her anında kullanan bir albüme imza atmış olan sanatçı, önceki iki albümünde olduğu şeklinde kendi alanında başarıya ulaşmış bir iş daha ortaya koymayı başarıyor. Bu albüm, öbürlerinden değişik olarak daha oldukca trap akımı etkili bir müzik altyapısına haiz. Ek olarak kaydın isminin hem de “Lady Wood Phase II” olması ise şaşırtıcı değil. Lady Wood ve Blue Lips adları, erkeklerde olan “cinsel durum betimlemelerinin” bayanlara uyarlanmış hali şeklinde duruyor. Bunun yanında, şarkı sözlerinin genel teması ve hatta şarkı adları bile bu anlamda beklenildiği şeklinde.

Disco Tits, albümün ilk single’ı olarak yayımlanmasının yanında hakikaten de Blue Lips’in en başarıya ulaşmış işlerinden biri olmuş. Bilhassa parçanın Jimmy Fallon performansı oldukça sağlam. Şarkı sözlerinde ise müzisyen, “I’m sweat from head to toe. I’m wet through all my clothes. I’m fully charged, nipples are hard.” ifadeleriyle kolay fakat net bir halde mesajını veriyor. Beste olarak bakıldığındaysa cidden akılda kalıcı melodilere haiz bir Tove Lo hiti karşımızda. Bunun haricinde Stranger parçası albümün öteki güzelliklerinden biri. Vokallerinin burada yer yer Katy Perry’i çağrıştırdığı müzisyen, bilhassa nakarat kısmında dinleyiciyi anında etkilemeyi başarıyor. Ek olarak parçadaki ince dokunuşlara haiz synth ve elektro gitar kullanımlarıyla enstrümantal olarak da bir derinlik sağlanmış.

Bitches’da kendini direkt ifade etmeye devam eden Lo, “Bitches, i don’t trust ’em. But they give me what I want for the night” şeklinde sözlerle açık sözlülüğünü konuşturuyor. Albümün ikinci single’ı Cycles‘da sanatçı, her zamanki şeklinde bir ilişki döngüsünde kaldığına sözlerinde yer veriyor. Bir başka orta tempolu parça Daye Jack destekli Romantics ise albümün en akılda kalan parçalarından biri oluyor. Şarkı sözleri genel fikir olarak bir çok parça şeklinde Habits’i çağrıştırıyor.

Genel olarak bakıldığında ise maalesef hem söz hem de beste anlamında birazcık kendini yeniden eden bir müzisyen görüyoruz. Albüm, sanatçının fanatikleri için kesinlikle tatminkar; öteki müzikseverler için ise kötü olmayan parçalara haiz bir kayıt. Sanatçı için ise pozitif bir adım sadece fazlası değil.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir