Ana Sayfa / Akustik / Tiyatro Tadı, yeni eseri “Gözlerin Ardında – Özgün Akustik”in provalarını sürdürüyor.

Tiyatro Tadı, yeni eseri “Gözlerin Ardında – Özgün Akustik”in provalarını sürdürüyor.

Nava Semel’in yazdığı dünyaca meşhur metni daha ilkin Romanya’nın GA Petculescu Tiyatrosu’nda ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nda da iki kez yöneten Kemal Başar, bu sefer eseri dünyada ilk kez olmak suretiyle interaktif müzikal şeklinde sahneye koyuyor.

Yönetmenin Romanya’da Romen oyuncularla yapmış olduğu sahneleme 20. sezonunda devam ediyor, ek olarak pek fazlaca internasyonal ödüle de haiz.

Ankara Devlet Tiyatrosu’nda 5 sürem kapalı gişe devam eden sahneleme ise yönetmenin Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığında layık görüldüğü Başbakanlık Farkındalık Ödülü’nün yanı sıra pek fazlaca ödül ve övgü aldı.

Yapıt Anadolu’yu senelerce gezmesinin yanı sıra internasyonal turneler de yapmış oldu.

Bununla birlikte bir down sendromu farkındalık projesi de olan “Gözlerin Ardında – Özgün Akustik”in müzikleri meşhur pop sanatçısı Özgün Uğurlu’ya ilişkin. Işık tasarımı Yüksel Aymaz, kostüm tasarımı ise Mine Erbek Gökbuget imzasını taşıyor.

İlk kez tiyatro sahnelerinde izleyeceğimiz Özgün Uğurlu eserde hem oynuyor, hem sevilen parçalarının yanı sıra yapıt için yapmış olduğu yeni şarkıları yaylı çalgılar orekestrası eşliğinde canlı performansla, akustik olarak söylüyor.

Down sendromlu oğlunun doğumundan sonrasında yaşamı tamamen değişen, kendini oğlunun gelişimine adayan, bu mücadelede eşi dahil hepimiz tarafınca yalnız bırakılan anneye ise Tiyatro Tadı Atölyeleri’nden yetişen Eda Kandulu yaşam veriyor.

Yapıt yalnız sahneye değil, salona ve fuayeye de yayılan bir reji ile, seyirciyle iç içe, çarpıcı bir yorumla sahneye konuyor.

“Gözlerin Ardında – Özgün Akustik” 21 Kasım’da Süzer Plaza’daki Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de seyircisiyle buluşacak.

Eserin 2017 programına www.tiyatrokeyfi.com.tr web adresinden, biletlerine ise Biletix’ten ulaşılabiliyor.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir