Ana Sayfa / Biyografi / Taylor Swift’in Hayatı ve Hiç Bilinmeyen Sırları – Özel Röportajı

Taylor Swift’in Hayatı ve Hiç Bilinmeyen Sırları – Özel Röportajı

Taylor Swift Kimdir ve Iyi mi Biridir?

Taylor Swift Kendisi Hakkında Bugüne Kadar Bilinenler ve Hiç Bilinmeyenleri Gene Bizzat Kendisi Deklare etti.

Medyanın yalan haberlerini bir kenara atın, işte Taylor Swift’in gerçek karakteri ve yaşamı…

Her konseri öncesi biletleri dakikalar içinde tükenen genç müzisyen, 2013 yılına da Grammy Ödül Töreni’nde Safe&Sound şarkısıyla “En İyi Şarkı” ödülünü kazanarak başladı. Aşk yaşamı ise kariyerinin aksine hep hüsranla sonuçlanıyor… Peki, Taylor Swift’i hayatta en oldukca ne mutlu ediyor?

Red isminde son albümünüzdeki hangi şarkı sözleri şu anki ruh halinizi tanım ediyor?
Los Angeles’taki evimde büyük bir yazı tahtam var. Şarkı sözlerimi ona yazıyorum. Hangisi benim için ehemmiyet teşkil ediyor; ona karar veriyorum. Albümümde şöyleki bir söz var: “Aşkı iyi ve doğru oynamazsan oldukca acımasız bir oyun haline gelir.” Bu benim aşkla ilgili en iyi bildiğim söz.

Oyunu kazanmak için zoru oynamayı sever misiniz?
Yeni biriyle tanışmış olduğunuzda onunla oldukca ilgilenmiyormuş şeklinde davrandığınızda o daha oldukca üzerinize düşer mantığı vardır. Peki ya onunla ilgilendiğinizi belli ederseniz karşılığında o iyi mi davranacak? Kartları açık oynamakta yarar var. Bırakın her şey olacağına varsın.

İlişkide asla tolere edemeyeceğiniz durumlar var mı?
İlişkide daima bana karşı dürüst olunmasını beklerim. Bir durumla karşı karşıya kaldığımda kendimi karşımdakinin yerine koyarım.

Hangi şarkıyı söylerken kendinizi kuvvetli ve güvenli hissediyorsunuz?
White Horse şarkımla daima gurur duymuşumdur. Zira bir birlikteliğin tek taraflı ne kadar zor bulunduğunu konu alıyor. Siz onu onun sizi sevdiğinden oldukca daha çok seviyorsunuz ve bunu da bildiğiniz gibi fakat gene de ondan kopamıyorsunuz. Sonunda hanımefendiler görüyor ki karşılarındaki adam onun için hiçbir şey yapmıyor; işte ilişki o noktada paramparça oluyor. Benim için en kötüsü; beklediğin bir çift sözü karşındaki erkekten hiçbir süre duyamamak.

Hayatınızda haiz olmak istediğiniz bir şey için oldukca direndiğiniz oldu mu?
Devamlı! Katıldığım toplantılarda fikirlerimi savunurken, albüm kapağına karar verirken, ilk single’ımın nasıl sonuçlanacağını, albümde kaç şarkının yer alacağı şeklinde birçok mevzu için savaşım ediyorum. Fakat asla bu durumdan şikayetçi değilim. İnandığım her şey için sonuna kadar savaşırım. Beni arkadaşlarıma mesele; hiçbiri hayatlarında bir kez olsun beni birinin arkasından konuşurken göremez. İş haricinde münakaşa içine girmekten daima kaçınırım fakat söz mevzusu işim olduğunda acımasız olabiliyorum.

Kendinizi güvensiz hissettiğinizde iyi mi toparlanıyorsunuz?
Kimi zaman her şeyden uzaklaştığım ve yalnız kaldığım anlamış olur oluyor; işte o anlarda “Taylor kendine gel, sen iyisin, her şey iyi, merak etme” diyorum. Her neyse ki son altı aydır kendi kendime bu konuşmaları yapmama gerek kalmıyor. Akrabalarım ve arkadaşlarımın yanımda bulunduğunu duymak bana itimat ve mutluluk veriyor.

Arkadaşlarınızdan oldukca bahsediyorsunuz. “Kız dostlarım olmadan asla” durumu mu söz mevzusu?
Kesinlikle! Adam dostlarım da benim için oldukca kıymetli fakat kızların yeri ayrı. Kız dostlarım daima beni fena seçimler yapmaktan kurtarmışlardır. Devamlı birbirimize şu tip soruları sorarız: “Sizce ileti atayım mı, yiyecek teklifini kabul edeyim mi?” Devamlı erkekler üstüne tehlikeli sonuç yaparız.

Bugüne dek yaşadığınız ilişkileri göz önünde bulundurduğunuzda kendinize ne tür dersler çıkardınız?
Yanlış insanla boşuna süre harcamamayı öğrendim. Eskiden olsa bir ihtimal düzelir diye talih verirdim şimdi ise asla! Zira yanlış insanla beraber olduğunuz sürece karşınıza çıkan ya da çıkabilecek doğru insanları göremiyorsunuz.

Bir ilişkide nelere gerekseme duyarsınız?
Kesinlikle birazcık gizem olmalı. Etrafımda birçok insan var; ilkin yakın dost oluyorlar sonrasında biri diğerine aşık oluyor, sonrasında öbürü de onu sevmeye karar veriyor ve senelerce mutlu bir ilişki yaşıyorlar. Fakat ben bu şekilde değilim. Gördüğüm an “işte bu” diyebilmeliyim. Bunu bugüne dek oldukca azca yaşadım.

Komiklik anlayışı sizin için mühim bir kriter mi?
Hiç mühim değil. Mühim olan mutlu olabilmek. Ben ilişkimi aydınlıkta yaşamak isterim, karanlıkta değil. Bugüne dek birçok karanlık ve hoşnut olmadığım ilişkim oldu; aynısını tekrar yaşamak istemem.

Müzik haricinde başka bir şeyle ilgilenmeyi düşünüyor musunuz?
Anne olduğumda tüm zamanımı çocuklarıma ayırdığım bir periyodu hayal ediyorum. Biliyorum bigün o dönem gelecek.

Hiç iyi mi bir düğün istediğinize dair hayal kurdunuz mu?
Hayatımı karşımdaki insanoğlunun hayalleriyle ortaklaşa yürütmek isterim. Yoksa alırım elime bir defter; iyi mi bir düğün ve gelinlik istediğimi yazar çizerim. Çocuğumuzun okul çağına vardığında hangi okula gideceğini planlarım. “Sonrasında da asla merak etme; bak ben tüm hayatımızı planladım” derim ki bu asla bana gore değil. Mühim olan birlikte karar verebilmek.

Sizce aşk başarıyı artıyor mu?
Bence tüm yaşamını paylaşmayı istediğin kişiyi bulmak başına gelen en büyüleyici, en güzel şey. Hayalini kurduğun yaşamı yaşamak oldukca güzel fakat başarı göstermiş olmak için bir tek aşka gerekseme yok. Kişinin ilkin kendi kendine mutlu olabilmeyi öğrenmesi gerekir.

Ceylan Yeniacun
Cosmopolitan

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir