Ana Sayfa / Konser / Tasarım Tomtom Sokakta, Sokağa Tasarımı Taşıyacak

Tasarım Tomtom Sokakta, Sokağa Tasarımı Taşıyacak

Beyoğlu’nun en dikkat çeken ve sokak kültürüyle gelişen bölgesi Tomtom Mahallesi, 11-14 Mayıs 2017’de tasarım ve yaratıcılık üstünde iddiasını sürdüren Tasarım Tomtom Sokakta etkinliğine gene ev sahipliği yapıyor.

İlki geçen yıl düzenlenen ve görmüş olduğu büyük ilgi sebebiyle geleneksel olarak yılda iki kez düzenlenmesine karar verilen Tasarım Tomtom Sokakta; Tomtom Mahallesi’nin yaratıcı havasını güçlendirecek.

Etkinlik, geçen yıl olduğu şeklinde Tomtom Design Management Şirket ortakları Hakan Kodal, Bahar Korçan, Serra Arıkök ve Ayşegül Temel inisiyatifinde hayata geçecek.

Tasarım Tomtom Sokakta etkinliği bu yol QNB Finansbank ana sponsorluğu, Jotun, Mastercard, Mudo, Orta Anadolu, TTG sponsorluğu ve Moda Tasarımcıları Derneği, İtalyan Lisesi, Tasarım Vakfı ve White and Soft işbirliğiyle gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz yıl 15 bin ziyaretçinin ağırlandığı etkinlik, bu yıl da sergi ve enstalasyonlar, söyleşi ve atölyeler, canlı performanslar ile Tomtom Kaptan Mahallesi’nde tasarım hayatına esin verecek.

“Gökyüzünün Yaşam Dolu Enerjisini Hissedin”

Tasarım Tomtom Sokakta’ya geçtiğimiz yıl da ev sahipliği icra eden ‘Garaj’, bu yıl mühim bir değişiklikle iki kattan oluşacak.

‘Yukarı Bak/Up’ temasıyla gerçekleşecek olan etkinlik, temasıyla hem mekan vurgusu meydana getirecek, hem de katılımcılara gökyüzünü ve yaşama sevincini hatırlatmayı hedefleyecek.

Tasarım Tomtom Sokakta kurucularından Bahar Korçan, bu senenin temasını, “İnsanları mayıs ayında, yeryüzünün negatif duygu ve durumlarının aksine gökyüzünün yaşam dolu enerjisini tatmaya çağrı ediyoruz” sözleriyle özetliyor.

Yenilikleriyle tasarım dünyasını, yaratıcılığın merkezi olan Tomtom Mahallesi’ne taşıyacak olan etkinlikte; moda, mücevher, aksesuar, mobilya, seramik, grafik, kumaş, kağıt, aydınlatma şeklinde sektörlerden 100 marka/tasarımcı yer alacak.

Katılımcılar ‘Yaşamı ve Geleceği Tasarlamak’ temalı hususi söyleşi ve buluşmalara katılabilecek. Ek olarak yoga, nefes ve enerji deneyimini yaşayacak.

Dans performansları ve değişik müzik aktiviteleriyle katılımcılara yalnız alışveriş değil, yaşam enerjisi sunacak. Söyleşi ve imalathane çalışmalarında Han Tümertekin, Saffet Emre Tonguç, Elif Dağdeviren, Hasret Güsar, Can Oba, Levent Erden, Arbil Çelen, Ali Shiro, Başak Pelister, Defne Ongun Müminoğlu, Sinan Naipoğlu, Beyhan Murphy şeklinde adlar etkinlik katılımcıları ile buluşacak.

Stant ve sokak içi yerleşimlerinde hususi yeme-içme markalarına da ev sahipliği icra eden Tasarım Tomtom Sokakta, bu yıl yeni markalara da kapılarını açacak.

Organik ve naturel beslenmeyle ilgili workshopların yanı sıra etkinlik ziyaretçilerinin uğrak yeri olabilecek lezzet noktaları kurulacak.

Anneler Günü’ne Hususi Armağan Seçenekleri

‘Yukarı Bak/Up’ temasıyla çeşitli enstalasyonlara da yer verilecek olan etkinlik mekanının yanı sıra 4 gün süresince Tomtom Mahallesi’nin mühim yapıları da enstalasyon ve sanat projelerine ev sahipliği meydana getirecek.

14 Mayıs Anneler Günü, Tasarım Tomtom Sokakta içinde ayrı bir öneme haiz olacak.

Ziyaretçiler; Anneler Günü öncesinde değişik düşünce ve yaratıcılıkta armağan seçme olanağını yakalarken, bu hususi günü de anneler ve çocuklarına hususi workshop ve atölyeler ile renklendirebilecek.

Geleneksel TMD Tasarım Ödülleri Sahibini Bulacak

Bireysel tasarımcıların yanı sıra perakende sektörünün tasarıma ehemmiyet veren markalarının da bir araya gelmiş olduğu etkinlikte, Tescilli Markalar Derneği iş birliğiyle geleneksel olarak meydana gelen ‘Tescilli Markalar Derneği Tasarım Ödülleri’ de sahiplerini bulacak.

Geçtiğimiz yıl kazananlarının mühim moda noktalarında tasarımlarıyla yer almalarını elde eden yarışma, gene örneksiz tasarımları büyük ödüller ve seçkin platformlarla buluşturacak.

Düzenlenmiş olduğu ilk yıl perakende dünyasının dikkatini çeken, kalite, yaratıcılık ve özgünlük kıstasları açısından örnek gösterilebilecek projelerin değerlendirildiği Perakende Güneşi Ödülleri ATÜ Hususi Ödülü’ne layık görülen Tasarım Tomtom Sokakta etkinliği; 2017’den itibaren yılda 2 kez düzenlenecek. Etkinliğe; Tomtom Garaj, İtalyan Lisesi, Tomtom Gardens Avlusu, Tomton Kaptan Sokak, Boğazkesen Pop-Up Mağazalar ve bölgenin katılımcı mağazaları ev sahipliği meydana getirecek.

Moda Tasarımcıları Derneği, Birleşmiş Markalar Derneği, İtayan Lisesi ve Tasarım Vakfı’nın desteklediği Tasarım Tomtom Sokakta’da; QNB Finansbank ana sponsor, Orta Anadolu, Tomtom Gardens, Mastercard, Jotun, TMD ve Mudo sponsor olarak yer ediniyor.

Etkinliğin ana sponsoru olan QNB Finansbank Bireysel ve Hususi Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Enis Kurtoğlu; “QNB Finansbank olarak her daim sanatın ve sanatçının yanında olma gayretindeyiz.

Genç sanatçıları yüreklendirecek ve topluma nefes alanı yaratacak benzer etkinliklerin artması icap ettiğini düşünüyorum.

İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen Tasarım Tomtom Sokak’ta etkinliği sanatın her alanından birçok başarıya ulaşmış adı bir araya getiren mühim bir organizasyon, yer almaktan dolayı mutluyuz. Eserleri heyecanla bekliyoruz.” dedi.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir