Ana Sayfa / Kitaplar / Tamer Leventin Yeni Kitabı Raflardaki Yerini Aldı

Tamer Leventin Yeni Kitabı Raflardaki Yerini Aldı

Usta oyuncu, yönetmen ve yazar Tamer Levent yaşadığımız coğrafyanın sanat hayatına pek oldukça kıymet kattı; yaşattığı “ilk”lerle sanatımızı zenginleştirdi, yeni başlıklar oluşturdu.

Ülkemizin Drama’yla tanışmasını sağlamış oldu.

Ülke tiyatrosunu internasyonal arenada tanınmasını sağlamış oldu.

Bizi internasyonal meslek örgütleriyle bir araya getirdi. “Devlet Tiyatroları yöneticileri seçimle işbaşına gelmeli” dedi, uygulanması için büyük bir çaba sarfetti ve başardı.

Devlet Tiyatroları’nın ilk ve son kez seçimle göreve gelmiş genel müdürü oldu ve bu sayede ülke tiyatromuza oldukça mühim bir model sunmuş, deneyimletmiş oldu…

Sıraladığım “ilk”ler yalnız bir kaçı, devam etmeye kalksam kim bilir yeni bir kitap oluşturacak kadar sayfaya gerekseme olabilir.

Peki Tamer Tevent tüm bu tarz şeyleri niçin yapıyor?

Devlet Tiyatrolarında ulaşılabilecek en üst düzeye ulaşmış, genel müdür olmuş, yönetmen olarak oldukça mühim metinleri, oldukça mühim sanat insanları ile beraber sahneye taşımış, bir oyuncu olarak adı ülke sınırlarını aşmış, yanı sıra beyaz perde ve tv ekranlarındaki emek harcamaları ile tüm ülkeye ulaşmış, tanınmış, sevilmiş “popüler” bir isim.

Bir çokları şeklinde bununla yetinip keyfini süreceği yerde niçin insanla, toplumla uğraşmayı dert edinmiş?

Bundan dolayı, Tamer Levent insanca yaşanabilecek daha güzel bir dünyanın mümkün bulunduğunu biliyor ve buna inanıyor.

Yaşadığımız olumsuzlukların bir alınyazısı olmadığını biliyor.

İnsanların daha  iyi, güzel ve mutlu olması gerektiğine inanılmış olduğu için tüm davranışlarında, düşüncelerinde bunun formüllerini geliştiriyor ve bizlere ipuçlarını veriyor.

Tamer Levent demek hayata tekrardan ve tekrardan bakmak demek. Farkındalığımizi tekrardan farketmek demek.

Yaşama, kendimize daha etik, güzel duyu değerlerle bakmak ve yaşamak için senelerdir “Sanata Evet” diyor usta. Tamer Levent’i ve düşüncelerini idrak etmek için, onun insanlığının samimiyetine ve yazdıklarına bakmak kafi aslen.

Ikimiz de Acıklı Yayınları olarak  ustanın yaşama, topluma ve insana dair insanca bakışını ifade eden yazılarını bu kitapta sizler için topladık.

Onun insanlara daha iyi yaşayabilmeleri için sunmuş olduğu formülleri sizlerle paylaşmak istedik. Bundan dolayı biliyoruz ki güzellikler paylaştıkça çoğalacak.

Daha yaşanılır bir dünya için Sanata Evet demekten asla vazgeçmeyecegiz.

Tamer Levent’in bu yazılarını okudukça daha değişik düşünmek ve daha insanca yaşama özlemimiz için bir şeyler yapmak gerekliliğini bir kez daha anımsamak bizi daha da insanlastiracaktir.

Daha çağdaş, sanatla dolu, aklın yargı sürdüğü bir dünyaya taşınmak için Tamer Levent’in cümlelerini bir araya getirerek bir adım atıyoruz.

Bu cümleleri insan yaşamlarına taşımak istiyoruz. Haydi buluşalım.

Haydi çoğalalım. Haydi sanatı, aklı, adaleti hükümdar kılalım.

Acıklı Yayınları / Basım Yılı 2017, Sayfa Sayısı 216, Fiyatı 30 TL, Karton Kapak, 2.Hamur harcı, ISBN: 978-605-67373-4-3

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir