Ana Sayfa / Biyografi / Steve Jobs Biyografi Kitabı Türkiye’de ve Türkçe Satışta

Steve Jobs Biyografi Kitabı Türkiye’de ve Türkçe Satışta

Steve Jobs’ın yaşamını özetleyen kitabı!

Benjamin Franklin ve Albert Einstein biyografilerinin yazarı Walter Isaacson imzalı, Steve Jobs’ın, kendisiyle tam ortaklık içinde yazılmış tek biyografisi tüm dünyayla aynı hafta Türkçede.

İSTANBUL – ‎”…Fakat bu işi yapmak istememin tek sebebi şu: dünyanın Apple’la daha güzel bir yer olacağını düşünüyorum.” (Steve Jobs)

Steve Jobs’ın, kendisiyle tam ortaklık içinde yazılmış tek biyografisi Domingo Yayınevi etiketiyle Türkçede.

Steve Jobs’la iki yıldan uzun süre süresince meydana getirilen kırktan fazla röportajın -ayrıca yüzden fazla akrabasıyla, arkadaşıyla, hasmıyla, rakibiyle ve iş arkadaşıyla meydana getirilen görüşmelerin- temel alındığı bu kitap, kusursuzluk tutkusuyla ve azmiyle altı endüstride (kişisel bilgisayarlar, animasyon filmler, müzik, telefonlar, tablet bilgisayarlar ve dijital yayıncılık) çığır açmış yaratıcı bir girişimcinin inişli çıkışlı yaşamını ve kuvvetli kişiliğini konu alıyor.

Dünyanın dört bir tarafındaki toplumlar dijital çağ ekonomileri kurmaya çalışırken, Jobs yenilikçiliğin ve uygulanabilir hayal gücünün mutlak ikonu olarak öne çıkıyor. 21. yüzyılda kıymet yaratmanın en iyi yolunun yaratıcılığı teknolojiyle birleştirmek bulunduğunu biliyordu, bu yüzden hayal gücü atılımlarını takdire şayan mühendislik başarılarıyla birleştiren bir şirket yarattı.

Jobs bu kitabın yazılma sürecinde işbirliğinde bulunsa da, yazılanlar üstünde söz sahibi olmayı ve hatta kitabı yayınlanmadan ilkin okuma hakkını bile istemedi. Asla sınır koymadı, tersine tanımış olduğu insanları dürüst konuşmaya teşvik etti. “Gurur duymadığım bir sürü şey yaptım, mesela 23 yaşlarındayken kız arkadaşımı hamile bırakmam ve sonrasındaki tavrım bunlardan biri,” dedi. “Fakat öğrenilmesine izin veremeyeceğim kadar fena sırlarım yok.”

Jobs beraber çalmış olduğu ve rakip olduğu insanoğlu hakkında içtenlikle ve kimi zaman zalimce konuşuyor. Arkadaşları, düşmanları ve iş arkadaşları da aynı şekilde davranarak, onun iş hayatına yaklaşımını biçimlendiren tutkularından, takıntılarından, mükemmeliyetçiliğinden, sanatçılığından, huysuzluğundan, denetim saplantısından ve sonuçta ortaya çıkan yaratıcı ürünlerden dobraca bahsediyorlar.

Jobs çevresindeki insanları çileden çıkarabiliyor ve umutsuzluğa sürükleyebiliyordu. Fakat kişiliği ve ürünleri birbiriyle bağlantılıydı; tıpkı Apple’ın donanımlarıyla yazılımlarının çoğu zaman olduğu benzer biçimde, entegre bir sistemin parçalarıydı. Onun öyküsü yaratıcılıkla, karakterle, liderlikle ve değerlerle ilgili, hem eğitici hem de uyarıcı bir öykü.

Son bölümlerinin yazımı devam eden ve Steve Jobs’un yakın dönemdeki istifasını da içerecek kitap tüm dünyayla aynı hafta Türkçe olarak Domingo Yayınevi tarafınca yayımlanacak.

WALTER ISAACSON
Aspen Enstitüsü’nün CEO’su Walter Isaacson CNN’de başkanlık ve Time dergisinde görevli yazı işleri müdürlüğü yapmış oldu. Einstein: His Life and Universe, Benjamin Franklin: An American Life ve Kissinger: A Bioghraphy kitaplarının yazarıdır.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir