Ana Sayfa / Konser / Soluk Soluğa Bir Brecht Masalı…

Soluk Soluğa Bir Brecht Masalı…

Kafkas Tebeşir Dairesi, Can Yücel’in kendine özgü, benzeri olmayan türkçesi, Umut Aydoğdu’nun dinamik, çağıl rejisiyle, seyirciyi temposu asla düşmeyen, heyecanlı bir maceraya sürüklüyor…

Prömiyerini 11 Ekim Çarşamba 20:30’da Baba Sahne’de gerçekleştireceğimiz “Kafkas Tebeşir Dairesi” Ekim ayında her Çarşamba saat 20:30’da Baba Sahne’de olacak.

“Kafkas Tebeşir Dairesi” 11-18-25 Ekim’de Baba Sahne’de…

Sarayın hizmetlisi, anası tarafınca terk edilmiş asil bebeği korumak için yaşamını tehlikeye atar ve kendisini nefes soluğa bir kovalamacanın içinde bulur.

Bebeğin öz annesine verilme emrine karşı çıkan hizmetçi kız, eğriyi doğru yapmasıyla meşhur deli yargıcın karşısına çıkartılır.

Yargıç, davayı çözmek için eski bir yöntem olan “Tebeşir Dairesi” oyununa başvurur. Peki bu oyunu kim kazanır?

19 Ekim’de Trump Kültür ve Şov Merkezi’ndeyiz…

Kafkas Tebeşir Dairesi Baba Sahne haricinde birçok değişik sahnede de sahne alacak.

Oyunumuz 19 Ekim’de Trump Kültür ve Şov Merkezi’nde olacak.

Bolca Ödüllü Oyun “Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı”nın Yönetmeni Umut Aydoğdu’dan…

Kafkas Tebeşir Dairesi, Alman tiyatro yazarı ve epik tiyatronun kurucusu Bertolt Brecht’in 1944 senesinde değindiği, iyilik, dürüstlük, özveri, hakkaniyet benzer biçimde evrensel insanlık değerlerini, emek- iyelik ilişkisini sorgulayan/sorgulatan çarpıcı bir başyapıt.

Oyunu, yazar, ozan, çevirmen Can Yücel, samimi, sıcak üslubuyla, sözünü sakınmadan türkçeye kazandırmış; kendi deyimiyle “Türkçe Söylemiş”.

Tiyatroadam da bolca ödüllü oyunları “Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı”nın yönetmeni Umut Aydoğdu’nun yalın, oyunsu rejisiyle, baş döndürücü bir gidişat, coşku ve eğlenceyle seyirciye sunuyor. İzleyenleri nefes soluğa bir kovalamacanın, heyecanlı bir serüvenin içine çekiyor.

Kaynak:  www.tiyatroadam.com

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir