Ana Sayfa / Spor / Şnorkel Nasıl Kullanılır?

Şnorkel Nasıl Kullanılır?

Şnorkel Nasıl Kullanılır?

Şnorkel Nasıl Kullanılır?

Havuzda yada denizde ufak dalışlarda kullanılan şnorkel iyi mi kullanılmalıdır, nelere dikkat etmek gerekir?

Yazları havuzun yada denizin tadını çıkarabilmek için birçok eğlence aracı ve dalış ekipmanları bulunur. Bu aktiviteler yapılırsa dinlence tam anlamıyla bir eğlenceye dönüşmüş olur. Bu aletlerden biri de kısa mesafeli dalışlarda kullanılan şnorkeldir. Şnorkel, borusu yöntemiyle su dışındaki havayı su içindeki kişilere ileten araçtır. Şnorkeller deniz gözlüğü ile beraber kullanılır. Bunun haricinde ustalaşmış yüzücüler için olan modelleri de mevcuttur. Şnorkeli alırken aldığınız ürünün sağlam olup olmadığını kontrol edin. Şnorkelin maskeye bağlanma aparatı olması gerekir. Şnorkeli kullanmadan bir kontrol de yapabilirsiniz.

Şnorkelin ağızlık kısmı ve üstünde hava girişini elde eden bölümler bulunur. Deniz gözlüğünüzü taktıktan sonrasında şnorkelin ağızlık bölümünü iyice ağzınıza yerleştirin. Tüm ekipmanlar hazır olmadan dalış yapmamalısınız. Ekipmanlar hazırsa şnorkelin üst kısmı dışarıda duracak şekilde dalış yapın ve nefes almaya başlayın. Yapacağınız dalış şnorkelin borusu ile orantılı olmalıdır. Şnorkeli deniz altı güzelliklerin uzun süre seyretmede bir vasıta olarak kullanabilirsiniz. Şnorkele dolan suyu aralıklar ile püskürtmelisiniz. Daha derine dalış yapmak istiyorsanız dalış tüpleri şnorkel görevi görecektir. Şnorkelinizi kullanım sonrasında kurutmanız gerekmektedir. Yazları bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Şnorkel kullanımı denizden yada havuzdan daha çok zevk almanızı sağlar. Havuzlarda su altı oyunları, denizlerde ise deniz altı güzellerini keşfedebilirsiniz. Şnorkel sizi uzun bir süre deniz altında tutsa da kısa aralıklar ile şnorkelinizi çıkararak yüzeyden hava almalısınız. Şnorkelinizden kafi havayı almadığınızı düşünüyorsanız sıhhat açısından kesinlikle değiştirilmesi gerekir. Aldığınız hava sizi su altında tutuyor ise denizin yer altı güzelliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir