Ana Sayfa / Galeri / Sinemanın Yeni “Kral” ve “Kraliçesi” Seçildi

Sinemanın Yeni “Kral” ve “Kraliçesi” Seçildi

Beyaz perdeye yeni yüzler kazandırmayı hedefleyen ve seneler sonrasında tekrardan düzenlenen 1.Beyazperde Güzeli Yarışması’nda kral ve kraliçe belli oldu.

Dilara Gülsün Meydancı ‘Kraliçe’ seçilirken, beyaz perdenin yeni ‘Kral’ı Orhan Öztürk oldu.

Kızlarda ikinciliği Suğdem Gözalır, üçüncülüğü Esra Erdoğan kazanmıştır.

Erkeklerde ikinciliği Erkan Çelik, üçüncülüğü ise Recep Usta aldı. “Prens” lakaplı Salih Cenup kendi oyu ile Adanalı hemşerisi Kağan Ağca’yı “Yeşilçam’ın Prensi” seçerek ünvanını devretti.

Galaya Salih Cenup, Halit Kıvanç, Gönül Yazar, Engin Çağlar, Yaşam Gedik, Wilma Elles, Tamer Karadağlı, Kendi, Şoray Uzun şeklinde meşhur adlar katılırken; kırmızı halı röportajlarını Nuri Alço gerçekleştirmiş oldu.

70’li yılların efsaneleşmiş dergileri Ses ve Yaşam dergileri tarafınca düzenlenen, beyaz perdenin kral ve kraliçesini seçerek Yeşilçam’a pek fazlaca oyuncu kazandıran efsaneleşmiş yarışma “1. Beyazperde Güzeli Yarışması” İstanbul’da Ataköy Wow İstanbul Hotel & Convention Center’da görkemli bir gala gecesiyle gerçekleşti.

Bonne Vie dergisi, Atilla Kaplakarslan Vizyon Production, Bonart Ajans ve Antalya Holiday Medya iş birliğiyle meydana gelen yarışmanın öncesinde oyuncu Nuri Alço meşhur isimlerle kırmızı halı röportajları yaparken, gecenin sunuculuklarını ise Ceren Kaplakarslan ve Vatan Şaşmaz beraber yaptılar.

Film-San Vakfı’nın tinsel katkılarıyla meydana gelen “1.Beyazperde Güzeli Yarışması”nın jürisinde ise meşhur adlar yer aldı.

Beyazperde ve TV dizi sektörünün meşhur yapımcıları Şükrü Avşar (Avşar Film), Mehmet Yiğit Alp (NTC Medya), Davet Bingüller (Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi), Engin Çağlar (Film-San Vakfı Bşk.) Salih Cenup, Tamer Karadağlı, Şoray Uzun, Yaşam Gedik, Wilma Elles, Kendi, Gönül Yazar, Zafer Gündoğdu, Muammer Kapucuoğlu ve Berna Burçin Çakır (Wow Hotel genel müdür yardımcısı) jüri koltuğunda oturdular.

Yaşayan değerlere onur ödülü…

1.Beyazperde Güzeli Yarışması gala gecesinde ek olarak “Yaşayan Değerlere Saygı“ bölümünde meşhur sunucu ve gazeteci Halit Kıvanç, Muhterem Nur, gazeteci Erdoğan Sevgin ve Nuri Alço’ya yaşam boyu meslek ve onur ödülleri verildi.

Ödülünü alırken ayakta dakikalarca alkışlanın 93 yaşındaki Halit Kıvanç oldukça uzun devam eden teşekkür konuşmasından sonrasında “Ben sadece bu kadar kısa konuşabiliyorum” dedi.

TV 8,5 tarafınca çekimleri meydana getirilen ve banttan yayınlanacak gala gecesinde yarışmacılar yönetmen Avni Kütükoğlu başkanlığında Drama İstanbul Oyunculuk Atölyesi hocaları ile kostümlerle Görkemli Yüzyıl ve Kleopatra adlı tiyatro oyunlarının yanı sıra finalde New Torres adam giyim ve Fashion 4You’nun kreasyonlarını sergiledikleri mini giyim gösterisi ile sahneye çıkarak kabiliyetlerini sergilediler.

Bölüm aralarında ise konuk sanatçılar Yaşam Gedik, Fas asıllı sanatçı İman, Kendi, ve Kamuran Akkor sahneye çıkarak şarkıları ile geceye renk kattılar.

Yetenekliler taç giydiler…

Yarışmada 20 yaşındaki hukuk fakültesi talebesi Dilara Gülsün Meydancı “Kraliçe” seçilirken ikinciliği hukuk talebesi Suğdem Gözalır, üçüncülüğü ise Çello talebesi olan Esra Erdoğan kazanmıştır.

Erkeklerde ise 22 yaşındaki Robert Lisesi mezunu Orhan Öztürk “Kral” seçilerek taç giyerken ikinciliği işletme talebesi Erkan Çelik, üçüncülüğü ise dış tecim eğitmi alan Recep Usta aldı.

Ek olarak Türkü Su Demirel Wow Otel güzeli seçilirken meşhur beyaz perde oyuncusu ve “Prens” lakaplı Salih Cenup kendi oyu ile Adanalı hemşerisi 22 yaşındaki Kağan Ağca’yı “Yeşilçam’ın Prensi” seçerek ünvanını devrettiğini deklare etti.

Salih Cenup, Kağan Ağca oyunculuk eğitimini üstlendiğini de söylemiş oldu.

Kraliçe Dilara Gülsün Meydancı’ya tacını yapımcılar Şükrü Avşar ve Mehmet Yiğitalip beraber taktılar.

Kral Orhan Öztürk’e ise tacını Yaşam Gedik ve Wilma Elles birlikte taktılar.

Yarışmada kraliçe seçilen Dilara Gülsün Meydancı 2017 yaz ayında K.K.T.C.’de gerçekleştirilecek 12. Miss Fashion TV İnternational Güzellik Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek.

İlk üç dereceyi paylaşacak kız ve adam yarışmacılar ödül olarak; jüride bulunan yapımcıların beyaz perde ve dizi film projelerinde yer alacaklar, Osman Yağmur Dereli Sanat Akademisi’nden oyunculuk eğitimini, Ayça Kuru Akademisi’nden zarafet, yürüyüş ve doğru duruş, görüntü ve yoldam danışmanlığı eğitimlerini, Adem ile Havva Cerrahi Tıp Merkezi’nden ise dereceye girenlere bir senelik check-up’ları parasız yapılacak.

Toplumsal mesuliyet projesi…

Organizasyonda toplumsal mesuliyet projesi olarak Türk Kızılay’ı & Engelsiz Yaşam Vakfı ve Mng Kargo işbirliğiyle Mardin Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi’ndeki 6-16 yaş grubu kız ve adam ufaklıklara gönderilmek suretiyle davetliler tarafınca getirilen kitap, spor ayakkabı ve eşofman şeklinde eşyalar toplandı.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir