Ana Sayfa / Video / SHOW ZONE Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde!

SHOW ZONE Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde!

Internasyonal İstanbul Street Dans Karnavalı “SHOW ZONE” Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde! 

Bu yıl İstanbul Street Dans Karnavalı bünyesinde ilk kez düzenlenecek olan “SHOW ZONE” etkinliği; genç koreograflara, ustalaşmış ve amatör dansçılara kabiliyetlerini sergileyecekleri, bilgilerini paylaşacakları, yarışacakları, öğretecekleri ve öğrenecekleri bir ortam yaratmayı hedeflemektedir.

Altı senedir aralıksız devam eden, internasyonal platformda ülkemizi tanıtmada mühim bir vazife üstüne alan Internasyonal İstanbul Street Dans Karnavalı’nın yeni etkinliği, Zorlu Performans Sanatları Merkezi desteğiyle ve ev sahipliğinde Kent Sahnesi, Meydan Fuaye alanında yapılacaktır.

Jüri masasında her yıl olduğu şeklinde internasyonal alanda tanınmış dansçılar yer alacaklar. Aydan Uysal (Türkiye), Fatou Tera (Fransa), Martin Ferretti (İsveç), Roxy Menzies (Kanada), Sir Ledgen (ABD).

Bu jüri üyeleri hem de amatör ve ustalaşmış tüm dans severler için dans atölyeleri düzenleyecekler. Bu organizasyon yurt içi ve haricinde isim yapmış meşhur dansçılar tarafınca büyük beğeni ile karşılanmakta, internasyonal platformda ülkemizi tanıtmada mühim bir vazife üstlenmektedir.

Karnaval gerek basında gerekse toplumsal medyada binlerce takipçi sayısına ulaşmıştır. 2014 senesinde 6. düzenlenen “İstanbul Street Dans Karnavalı” ile dansın sunmuş olduğu özgürlükçü atmosfer altında bir kez daha “dans severlerin” bir araya getirilmesi başarıldı.

Karnaval’ın misyonu, street dans’ın gelişmesine katkıda bulunarak, ustalaşmış ve amatör dansçı, koreograf, müzisyen, DJ ve en önemlisi street dans severlerin kabiliyetlerini sergileyecekleri, bilgilerini paylaşacakları, yarışacakları, öğretecekleri ve öğrenecekleri bir ortam yaratmaktır.

http://www.zorlucenterpsm.com/tr/street-dance-karnavali#sthash.1FRbRbrr.dpuf

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir