Ana Sayfa / Konser / Seyirci Casusu Arıyor

Seyirci Casusu Arıyor

 

Oyunun ilk gösteriminden itibaren Çağlar İşgören’in rejisi ve oyuncuların performansları konuşuluyor. İzleyenleri bazen güldüren oyunun finalinde izleyiciler gözyaşları içinde salondan ayrılıyor.

Beyaz perde ve tiyatroyu birleştirerek bir emek harcama süreci gerçekleştirdiklerini söyleyen Çağlar İşgören, sinematik tiyatronun başlangıcını yaptığını ve kadro olarak karşılaştıkları tepkilerden fazlaca mutlu olduklarını dile getirdi.

Donald Bevan ve Edmund Trczinski’nin yazdığı Kamp 17 oyununda Sahne Tozu Tiyatrosu’nun Ana Kadro oyuncuları ile beraber Actor Club oyuncuları da rol alıyor.

Kamp 17, Nazi kampından kaçmaya çalışan askerlerin, aralarına sızan casusu yakalamaya çalışmalarını mevzu alıyor. Oyun 2 perde olup, güldürü, gerilim ve dram ögeleri içeriyor.

Aralık ayının sonuna kadar her Cuma Cumartesi 20.00’de Pazar 14.00′ de sergilenecek oyun şimdiden büyük bir izleyici kitlesi elde etti.

OYUNUN KONUSU

Oyun 2. Dünya Savaşı’nda Almanya’nın tutsak olarak ellerinde bulundurduğu Amerikan ve İngiliz askerlerin, Polonya’da kurulmuş olan bir Nazi kampında yaşadıkları vakaları konu alıyor. Kaçış planı meydana getiren esirler her defasında yakalanırlar şu sebeple aralarına bir Alman casusu sızmıştır ve onu bulmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

SERGİLENDİĞİ SAHNE: Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi / Konak YKM

YÖNETMEN: Çağlar İşgören

YAZAR: Donald Bevan & Edmund Trczinski

Oyun +13 öğeler içermektedir. Biletler Biletix’ten ve Haldun Dormen Sahnesi gişesinden alınabilir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir