Ana Sayfa / Albümler / Şevval Sam’dan çocuklara albüm: Nanninom

Şevval Sam’dan çocuklara albüm: Nanninom

Şevval Sam okul öncesi çocuklar için şahane bir albüm hazırladı.

“Nanninom” ismiyle dinleyici ile buluşacak albümde Şevval Sam bu kez bir tek sesini değil, kalemini de konuşturdu ve çocuklara birbirinden güzel masallar yazdı. Bilhassa yarattığı Lopitto karakteriyle oldukca konuşulacak albümün müzik direktörlüğünü Sarp Maden yapmış oldu.

Yaşadığımız devrin yıpratıcı etkilerinden çocuklarımızı korumamız icap ettiğini söyleyen Şevval Sam, albümün tanıtım metninde “Dün gece bir rüya gördüm. Mutlu şarkılar söylüyordu çocuklar. Rengârenk hayaller kuruyor, o hayallerle geleceğin resmini

 

boyuyorlardı. Mutluydu çocuklar, sevmenin, sevilmenin, paylaşmanın tadını çıkarıyorlardı. O şekilde dev gibi gülüyorlardı ki kahkahaları tüm yeryüzü ve gökyüzünün kalbini yıkadı” diyor ve evlatları görmüş olduğu bu rüyaya ortak etmek istiyor.

Şevval Sam, ruhu ve mutluluğu korumanın en sıhhatli yolunun içimizdeki çocukla bağımızı sımsıkı korumak bulunduğunu, bundan dolayı albümün, çocuklarımız kadar, bu bağları korumuş olan anne ve babalara da bir armağan olacağını umduğunu söylüyor.

Kalan Müzik etiketiyle…
10 şarkı ve 2 öyküden oluşan “Nanninom” albümünün grafik tasarımları ve resimlemeleri de on parmağında on marifet sanatçı Şevval Sam’a ilişkin.

Kaynak : https://kalan.com/2016/12/29/basin-bulteni-sevval-samdan-cocuklara-yeni-yil-hediyesi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir