istanbul duo ikili 2

Sercan Halili & Erman Türkeli

Sercan Halili

1986 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi.

2000 senesinde girmiş olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda 3 telli kemençe, 4 telli kemençe ve alto kemençe eğitimini tamamladı.

2011 senesinde Haliç Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı Yüksek Lisans programını tamamladı.

Hakan Şensoy şefliğindeki İstanbul Oda Orkestrası ile, Güvenli Itimat Yaşlıçam şefliğindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve Mersin Devlet Opera ve Balesi ile ek olarak, Oğuzhan Balcı şefliğinde ki İ.T.Ü. Oda Orkestrası konserlerinde solist olarak kemençe çalmıştır.

Çeşitli müzik grupları ile Yunanistan, Bosna Hersek, Romanya, Hong Kong, Mısır, Almanya, İspanya, Fransa, Gürcistan ve İsviçre benzer biçimde birçok ülkede Dünya Müzikleri Festivalleri’nde ve Caz Festivalleri’nde konser serilerine iştirak etmiştir.

2008 senesinde İsviçre de, Sufi / Bach adlı bir album projesinde bulunmuştur.

2008 ile 2010 yılları aralığında, İstanbul Büyük Kent Belediyesi Şehir Orkestrası Türk Müziği Topluluğu’nda Klasik Kemençe İcracısı olarak çalışmıştır.

Hotel İstanbul adlı ilk solo albüm çalışmasını 2010 senesinde yapmıştır.

Ek olarak birçok albüm çalışmasında ve dizi / beyazperde müziklerinde yer edinen sanatçı, halen stüdyo, konser, sahne çalışmalarına ve bilimsel niteliği olan platformda ki çalışmalarına devam etmektedir.

T.C. Haliç Üniversitesi Konservatuarı’nın Klasik Kemençe öğretim görevlisi olarak iş koşturmacasındadır.

Erman Türkeli

İstanbul doğumlu Erman Türkeli, müzisyen olan babasının da vesilesi ile erken yaşlarda müzikle tanışarak 4 yaşlarında amatör olarak piyano çalmaya başladı.

Arkasından, 7 yıl süresince İstanbul Teknik Üniversitesi (ITU) -Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda, Türk Sanat Müziği – Türk Halk müziği ve Hakan Şensoy ile keman eğitimi; sonraki 5 yıl süresince ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda; Mete Sakpınar ile kompozisyon, Emel Çelebioğlu ile armonizasyon, Ramiz Melik Arslanov ile orkestrasyon ve İlke Dolkun ile piyano eğitimi aldı. 2011 senesinde bu okuldan mezun oldu.

2000 yılı itibariyle İstanbul’da; Erkut Taçkın, Ayhan Sicimoğlu, Rafet El Roman benzer biçimde isimlerle sahne çalışmalarında bulunmuş oldu.

2005 senesinde İstanbul Caz Festivali Genç Cazcılar kapsamında yer aldı ve hem de Rusya ve Azerbaycan benzer biçimde değişik ülkelerde da çeşitli müzik festivallerinde konserlere katıldı.