Ana Sayfa / Konser / Semaver Kumpanya Enka İzleyicisiyle Buluştu

Semaver Kumpanya Enka İzleyicisiyle Buluştu

Gezici bir kumpanyanın keyifli hikâyesini konu alan “Semaver ve Kumpanya” oyunu ile Semaver Kumpanya, ENKA Açıkhava sahnesinde seyirciyle buluştu.

ENKA Kültür Sanat, 31 Temmuz Pazartesi akşamı ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda Semaver Kumpanya ekibini ağırladı. Işıl Kasapoğlu’nun bir hayali olarak tarif edilen ve kuruluşlarının beşinci yılında ilk kez sergiledikleri Semaver ve Kumpanya adlı oyun, on beşinci yılında seyirciyle yeniden buluştu. Hayatlarındaki tüm zorluklara rağmen tiyatro yapmaktan vazgeçmeyen gezici bir kumpanyanın hayat dolu öyküsünün anlatıldığı oyunda; Ahmet Kaynak, Burcu Doğan, Mustafa Kırantepe, Serkan Keskin, Selen Şenay, Sezin Bozacı, Sibel Altan, Taner Ölmez ve Yavuz Pekman başarılı performanslarıyla göz doldurdu.

Canlı performansların Semaver ve Kumpanya oyunu ile birlikte sona erdiği Açıkhava Buluşmaları, film gösterimleri ile devam edecek. 2017 yılı Oscar Ödülleri’ne aday olan ve ödül kazanan sinema filmleri, ENKA Açıkhava perdesine yansıtılacak.

Açıkhava’da Film Keyfi Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Açıkhavada gerçekleşen film gösterimleri, 31 Temmuz haftasında seyirciye keyifli bir program sunacak. 5 yaşındaki Hintli Saroo’nun, yaşadığı kötü tesadüfler sonunda evinden kilometrelerce uzaktaki Kalküta’da kendini yapayalnız bulmasını ve aradan 25 yıl geçtikten sonra ailesini aramak için Hindistan’a geri dönmesini ele alan Lion, 1 Ağustos Salı akşamı ENKA seyircisini duygulandıracak.

2 Ağustos Çarşamba akşamı gösterimi gerçekleşecek Gizli Sayılar / Hidden Figures filmi ise NASA’da büyük işlere imza atan, siyahi kökenli bilim kadınları Katherine G. Johnson, Dorothy Vaughan ve Mary Jackson’ın yaşam öykülerine odaklanacak. Haftanın son etkinliği olan ve Edward Snowden’ın vatan hainliğinden kahramanlığa dönüşen heyecanlı hikâyesini konu alan Snowden ise 3 Ağustos Perşembe akşamı ENKA’da izleyiciyle buluşacak.

Program kapsamında düzenlenecek tüm etkinlikler saat 21.15’te başlayacak.

29. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları’nın, 10 Ağustos tarihine kadar devam edecek etkinlik programı için facebook.com/enkakultur, instagram.com/enkakultur ve twitter.com/enkakultur adreslerini takip edebilirsiniz.

Film gösterimleri 10 TL olarak fiyatlandırılan 29. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları etkinlik biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Kültür Sanat Gişesi’nden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir