Ana Sayfa / Akustik / Sekans 4’ten Kayıp Kelimeler Krallığı

Sekans 4’ten Kayıp Kelimeler Krallığı

amamen örneksiz bestelerden oluşan bu projenin temelleri 2013 senesinde atıldı. “Kayıp Kelimeler Krallığı”nda isimden de ipucu alabileceğiniz şeklinde mikrofonun enstrümanı gölgede bırakma geleneğinin yıkıldığı tamamen müzik odaklı enstrümantal 10 parça bulunuyor.

Albümle ilgili yazı Murat Beşer kaleminden Sevilmiş olduğu türleri, dönemleri keyfince, özgürce çalan insanoğlu topluluğu olmuş Sekans. İçinde zerre ticari kaygı taşımayan (adının da işaret etmiş olduğu  suretiyle) enstrümantal bir albüm meydana getirecek kadar başına emir çalmışlar.

Aslına bakarsak hepsi yapınak ayarlarına dönmüş; besbelli ki, günümüzde rock müzik adına meydana getirilen dijital soundlu, tekno zeminli müziklere duydukları tepkiyi dile getirmişler. Çalgısal zenginliği tatminkâr, icrası üst düzeyde bu topluluğun. Neredeyse çeyrek asırdan beri birbirlerinden ayrı ayrı aynı kaderi paylaşan, fakat ilk kez aynı sandala binen bu dört eski dost, canlarının çekmiş olduğu bölgelere köprüler kurmuş, kendileri şeklinde düşünen yaşayan dostlarını konuk etmişler. Deli soloları, matrak pasajları, duygusal cümleleri, tutkulu, derin ve incelikli melodileri içinde gırla.

Modern hard-rock’tan çağdaş blues-rock’a, arena rock’tanhard’nheavyslow’a; GaryMoore’luColloseum’dan Terry Kath’li Chicago’ya, “School Days” günlerinin StanleyClarke’ından “Spectrum”un BillyCobham’ına, sonrasında da Jan Hammer ile JerryGoodman’ın en deli dolu hallerine… “Kayıp Kelimeler Krallığı” tam bir rock’nroll lunaparkı…

SEKANS4 – KayıP Kelimeler Krallığı albümü Yavuz Burç markasıyla tüm müzik marketlerde!

Kaynak : http://www.magazinci.com/icerikler/muzik/sekans-4-rsquo-kayip-kelimeler-kralligi-rsquo-ile-karsinizda_53630.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir