Ana Sayfa / Konser / Şehir Tiyatrolarından yeni oyun; Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar

Şehir Tiyatrolarından yeni oyun; Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Neil Simon’un yazdığı Yeşim Gökçe’nin çevirdiği Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar adlı oyunu bu hafta seyirciyle buluşturuyor.

Ersin Umulu’nun yönettiği oyun, 18 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 20.30’da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde ilk gösterimini yaptı.

Oyunun konusu:

Sahnelendiği birçok ülkede beğeniyle izlenerek, “Tony”, “Outer Critics”, “Theater World” ödüllerine layık görülen bu eğlenceli Broadway müzikali, oyunun şarkılarının bestecisi Marvin Hamlisch ile şarkı sözlerinin yazarı Carole Bayer Sager’in gerçek hayatta yaşadıkları aşk hikayesinden esinlenilerek yazılmış.

Oyunda, şöhretli ancak takıntılı bir besteci olan Vernon ile ona hayran, çılgın ve yetenekli bir söz yazarı olan Sonia’nın yaratıcı iş birliği ve fırtınalı duygusal ilişkileri anlattı.

Bu renkli macerada kahramanlarımıza içlerindeki “öteki benler” de birbirinden keyifli şarkı ve danslarıyla eşlik etti.

Oyunun yönetmeni Ersin Umulu, Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar’ı şöyle anlattı:

Oyun, ünlü besteci Vernon Gersch ile ona hayran söz yazarı Sonia Walsk’un bir albüm hazırlamak üzere, ajansları aracılığıyla ilk kez bir araya gelmesiyle başlar…

Serüvenleri boyunca kahramanlarımıza eşlik eden “iç sesleri” de dansları ve vokalleriyle sahnede var olur.
Bu sanatına tutkun, takıntılı ve zor iki insan birlikte çalışırken yakaladıkları uyumu, özel ilişkilerine taşıyabilecek mi?

“Ben” demekten vazgeçip “Biz” olabilecek mi?

Sevginin ateşi, ego denen buzdağını eritebilecek mi?

Müziğini Marvin Hamlisch’in, müzik düzenlemesini Orçun Tekelioğlu’nun, dramaturgisini Arzu Işıtman’ın, sahne tasarımını Eylül Gürcan’ın, kostüm tasarımını Gamze Kuş’un, ışık tasarımını Kemal Yiğitcan’ın, koreografisini Köksal Ünal’ın, efekt tasarımını Nesin Coşkuner’in yaptığı, fotoğraflarını Nesrin Kadıoğlu’nun çektiği oyunda; Ali Mert Yavuzcan, Özge Özder, Köksal Ünal, Evrim Artut, Müge Gülgün ve Çağrı Büyüksayar rol alıyor.

İyi seyirler…

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir