Ana Sayfa / Video / Sara Baras İçin Son 3 Gün

Sara Baras İçin Son 3 Gün

Flamenko’nun yıldızı dünyaca meşhur İspanyol Sara Baras, Omia İnşaat sponsorluğunda düzenlenen Good Music in Town konserleri serisi kapsamında IEG Live ve Piu Entertainment işbirliğiyle 7 Mayıs 2016 günü İstanbul’da Sıkıntılı PSM’de sahne alacak. Dünyanın en iyi 50 hanım dansçısı içinde yer edinen Baras’ın görkemli sahne şovu, tüm Yapı Kredi Kartı sahiplerine hususi 10% indirim fırsatı ile izleyenleri büyülemeye hazırlanıyor.

Bugüne dek Andre Rieu, Sarah Brightman, Dee Dee Bridgewater, Placido Domingo şeklinde dünya yıldızlarının ağırlandığı, Omia İnşaat sponsorluğunda düzenlenen Good Music in Town konserleri 2016 senesinde efsanelerle devam edecek. Good Music in Town konserleri kapsamında benzersiz sesiyle tüm dünyada efsaneleşmiş olan müzisyen Enrico Macias’ın peşinden flamenkonun divası Sara Baras İstanbul’da olacak. Dünyanın en büyük tiyatro salonlarında 2.500’ten fazla gosteri gerçekleştiren Sara Baras’ın merakla beklenen Flamenko şovunun biletleri Biletix’te… Yapı Kredi kartı sahipleri ise biletlerine %10 indirim ayrılacağıyla haiz olabilecek.

Dünyanın en iyi hanım Flamenko dansçısı

8 yaşlarında annesinin dans okulunda dans eğitimine süregelen Sara Baras, 1989 senesinde gitarist Manuel Morao’yla beraber sahne alarak ün kazanmaya başladı. 1993 senesinde Madroño Flamenco de Montellano ödülü, 1999 ve 2001 yıllarında “En İyi Hanım İspanyol Dansı Performansçısı” branşında ödül kazanmıştır. Merche Esmeralda’ın Mujeres gösterisinde sahne alan Sara Baras, Antonio Canales ile Gitano’da, El Güito ile de Paris’in Théâtre du Châtelet’inde çalıştı. Manuel Morao ile 1992’de Seville Expo ve sonrasında da New York’ta dans eden meşhur yıldız, kariyerine solo dansçı olarak devam etti. Kendi şirketini kurduktan sonrasında Festival Nacional de Cante de las Minas’ın kapanışını icra eden Sara Baras, Miki Figis’in “Flamenco Women”, Javier Balaguer’in “Escuela de Seduccion” filmi, Carlos Saura’nın “Iberie” ve “Flamenko Flamenko” filmleri, Luis Danes’in “El Sueno de Eleanor” filmlerinde rol aldı. Görevimiz Çekince:2 filmindeki dans sahnesiyle de büyük ses getirdi. İspanya’da aralarında National Dance Award, Gold Medal of the Arts ödüllerinin yanı sıra 2009 Flamenko Bienali’nde “Carmenin En İyi Sanat içerikli Yönetimi” branşında Giraldillo De Oro Ödülü’ne, Senenin En İyi Flamenko Dansçısı branşında da Flamenco Hoy Ödülü’ne ve Gold Medal of Andalucia’ya layık görülmüştür. Usta sanatçısının uluslar arası arenada kazanılmış olduğu ödüller içinde Medaille de Vermeil de la Ville de Paris bulunmaktadır.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir