Ana Sayfa / Biyografi / Rihanna nereli, Rihanna aslen nerelidir? İşte Rihanna’nın memleketi ve doğum yeri

Rihanna nereli, Rihanna aslen nerelidir? İşte Rihanna’nın memleketi ve doğum yeri

Dünyanın en meşhur şarkıcılarından birisi olan Rihanna bununla beraber pop müziğinin de bir numarası konumunda.

Sesinin yanı sıra güzelliği ile de gönülleri fetheden meşhur müzisyen Rihanna’nın nereli bulunduğunu biliyormusunuz?

Rihanna, gerçek adıyla Robyn Rihanna Fent, 20 Şubat 1988 Saint Michael, Barbados doğumlu. Kendisi müzisyen, söz yazarı, kültür elçisi, video yönetmeni, moda ikonu, moda tasarımcısı, aktristir.

Tam adı Robyn Rihanna Fenty olan müzisyen Barbados’lu beyaz bir babanın (Ronald Fenty)ve Guyana’lı siyah bir annenin (Monice Fenty)en büyük kızları olarak St.Michael’deki minik bir kasaba olan Barbados’da 20 Şubat 1988’de dünyaya gelmiştir.

5’8(1.73)boyundadır.

Rorrey ve Rajad adlı iki adam kardeşi vardır.Meşhur olmadan ilkin ABD’daki Teknik Okul benzerindeki Combermere adlı okula gitmiştir.

Rihanna okulunda düzenlenen bir kabiliyet sovunda Mariah Carey’in “Hero”adlı parçasını seslendirerek kabiliyetini göstermiştir.Ek olarak okulunda düzenlenen bir güzellik yarışmasında birinci seçilmiştir.

Nihayet bir arkadaşı onu Bardabos’ta tatilini geçirmek suretiyle eşiyle beraber bulunan meşhur New York’lu yapımcı Evan Rodgers ile tanıştırınca Rihanna’nın kabiliyeti onu okulunda ve çevresinde dinleyenlerle sınırı olan kalmamış ,sesini ve kabiliyetini tüm dünyaya tanıtma fırsatını elde etmiştir.

Rodgers Rihanna’ya Def Jam Records’un yöneticisi ve bununla beraber meşhur bir R&B şarkıcısı olan Jay-Z ile New-York’ta bir buluşma imkanı elde etmiştir.

Jay-Z Rihanna’nın sesini dinlediği ilk şarkı sonrasında onun büyük bir yıldız olacağını anlamış Def Jam Records’tan çıkardığı ilk albümü “Music Of The Sun”için antak kalma yapmıştır.

Rihanna bu kontrata imza attığı sırada hemen hemen 16 yaşındaydı.Bu albümden çıkan ilk single’ı “Pon De Replay” yardımıyla Rihanna internasyonal çapta hem tanınmış hem de büyük bir başarı elde etmiştir.

Kendisiyle meydana getirilen bir röportajda kendisine müzikal anlamada örnek almış olduğu adlar içinde Alicia Keys, Beyonce Knowles ve Mariah Carey’i göstermiştir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir