Ana Sayfa / Spor / Reiki Nasıl Yapılır?

Reiki Nasıl Yapılır?

Reiki Nasıl Yapılır?

Reiki Nasıl Yapılır?

 

 

 

 

Dünyada 2 milyondan fazla uygulayıcısı bulunan Reiki, her insanın uygulayabileceği, hususi kabiliyetler gerektirmeyen alternatif şifa şekillerinden biridir. Her yerde mevcud yaşam enerjisi anlamına gelen Reiki, 1900’lü yılların başlangıcında Mikao Usui tarafınca isimlendirilmiş olsa da, Reikinin ifade etmiş olduğu enerji fazlaca daha eski dönemlere dayanır. Evrensel enerji, yaşamın varlığından bu yana birçok uygarlıkta  değişik isimlerde yada metaforlar ile açıklanmaya çalışılmıştır. Mikao Usui’de bu unutulan enerjinin kullanımı ve aktarımı mevzusunda yol açıcı olmuştur.

Reiki Nedir?

Reiki herhangi bir inanç sistemine bağlı değildir. Herhangi bir inançla ilgili yorumlarda ya da telkinlerde bulunmaz. Reiki ruhsal ve fizyolojik şifa için evrensel enerjinin iyi mi kullanacağını gösteren bir yol ve yöntemler bütünüdür. Hiçbir yan tesiri olmayan ve tamamlayıcı tedavi şekillerinden kabul edilen Reiki’nin günümüzde elit klinikler tarafınca uygulanır hale gelmesi süre içinde kat etmiş olduğu yolu da göstermektedir.

Reiki evrensel bir enerjidir. Hepimiz tarafınca uygulanabilir. Reiki uygulamak için hususi kabiliyetlere haiz olmak gerekmez. Reiki için tek şart, kişinin uyumlanmış olmasıdır. İnisiyasyon adında olan uyumlamada, şahıs evrensel enerjiyi aktarabilecek hale gelir. Reiki’de kullanılan enerji, bioenerji uygulamalarında olduğu şeklinde kişilerin öz enerjileri değildir. Reiki tatbik eden şahıs bir tek evrenden almış olduğu enerjiyi aktarma görevini üstlenir. Öz enerjiyi azaltmadığı şeklinde evrensel enerji ile çalışmak kişilerin yaşam enerjlerini belirgin seviyede arttır. Reiki bir tek iyi amaçlar için kullanılabilir. Şahıs kendisi ya da bir başkası aleyhinde negatif sonuçlar doğuracak isteklerde bulunamaz. Bulunsa bile herhangi bir netice alamaz.

Reiki ile çalışabilmek için kişinin Reiki Master tarafınca enerji akışına uyumlanması gerekir.

Reiki aşamaları 3 değişik seviyeden oluşur.

  • 1. seviyede, şahıs kendine ve dokunabildiği tüm nesnelere ellerini kullanarak reiki verebilir. Reiki eğitimi esnasında kişiye ellerini hangi bölgelere koyması gerektiği ve çakraların emek harcama mekanizmaları anlatılır. Reiki enerjisine bağlanmaya niyet eden şahıs o an itibariyle reiki vermeye adım atar. Konsantrasyona ya da hususi bir tekniğe gerekseme yoktur. Kişinin reiki vermek istemesi enerji akışı için yeterlidir.
  • 2. seviyede şahıs semboller aracılığı ile reiki kullanmayı öğrenir. Güç, mental ve uzaklık sembollerinin öğretildiği bu aşamada şahıs dokunmaya gerek olmadan kilometrelerce uzağa reiki gönderebilir.
  • 3. seviyede ise Reiki’nin son aşamasıdır. Master’lık olarak malum bu aşamada şahıs isteyen kişileri Master’lık seviyesi de dahil olmak suretiyle uyumlayabilir.

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir