Ana Sayfa / Albümler / Rap Müziğin Haşarı Çocuğu Eminem Geri Dönüyor!

Rap Müziğin Haşarı Çocuğu Eminem Geri Dönüyor!

‘Shady oyuna geri döndü ve onlar da bunu biliyor ki artık hiçbir şey eskisi benzer biçimde olmayacak!’

Son olarak albümünü 2013’te Kasım ayında çıkaran Eminem’in, bu yıl yepyeni bir albümle karşımıza geleceği kendi radyosu tarafınca onaylanmış durumda! İlk olarak bu albümde her şey kesinleşmeden ilkin bizleri neyin beklediğini, yeni albümdeki ihtimaller içinde konuk sanatçıları ve Eminem’in bu albümde hangi mevzulara değinebileceğini sizlere ilk olarak anlatmak istiyoruz.

YENİ ALBÜM HAKKINDA: BİZİ NELER BEKLİYOR?

SİYASİ VE SAKALLI

Geçen ay HBO’nun yapımıyla “The Deviant Ones” adlı bir belgesel çekildi, adını efsaneler arasına yazdırmış insanlarla röportajları barındıran belgeselde Eminem de vardı. Belgeselin galasına Eminem de katılmıştı fakat o, galadan gösterilen fotoğraflarla herkesi şaşırttı! Albüm ya da şarkı çıkarmadan dünya Twitter gündemine girebilen ender sanatçılardan biri olmalı herhalde! Geçen yaz da Drake’e yazacağı bir diss şarkısı dedikodusuyla iki gün süresince listede kalan Eminem, bu yaz da sakallı fotoğrafıyla dünya gündemine oturdu. Sarı saçları ve pürüzsüz suratıyla alıştığımız Slim Shady’nin, geçen haftaki İngiltere’de Reading, Leeds ve Glasgow Festivalleri’nde de sakallı halini korumuş ve hatta vazgeçemediği üç numara saçını da uzatmış bulunduğunu görebiliyoruz. Bu aşamada Eminem’in bu albümde de sakalını koruyabileceğini düşünebiliriz. Bununla beraber albümün öteki albümlerine nazaran daha içe dönük ve daha olgun bir albüm olacağını söyleyebiliriz.

2016 yılının aralık ayında “Bir albüm üstünde çalışıyorum, bu da sizi o zamana kadar oyalar!” diyerek Campaign Speech adlı upuzun bir şarkı gösteren Eminem’in sözlerine bakarak artık o eski siyasetten uzak Eminem’i tarihe gömmüş olduğundan söz edebiliriz. 2004’te yayınladığı Encore albümünden beri neredeyse hiçbir siyası şarkı yapmayan Eminem bunu geride bırakmış gözüküyor. Bilhassa Trump ile alakalı sözleriyle uzun süre tepki toplayan Eminem’in, bu siyasal duruşunu geçtiğimiz günlerdeki İngiltere’de Reading, Leeds ve Glasgow Festivalleri’nde giydirilmiş olduğu “Fack Trump” tişörtleri ve performansları esnasında yaptırdığı “When I say f*ck, you say Trump” tezahüratları ile devam ettireceğini söylememiz mümkün.

BAMBAŞKA BİR EMINEM

Albümde şu ana kadar iki düet kesinleşmiş durumda. 2 Chainz bir röportajda Eminem’in albümü için stüdyoya girdiklerini söylemişti, her ne kadar bunu hemen sonra reddetmiş olsa da başka kaynaklar bu haberi her seferinde doğruladılar. Geçtiğimiz günlerde ise Eminem’in radyosu Shade 45’dan gelen haberlerle heyecanımız gittikçe artmaya başladı. Eminem’in ilk single parçasının Pink ile olacağı doğrulandı! Daha ilkin iki kez düet icra eden ikili, birini Eminem’in albümüne –ki bu parça hakkaten oldukça beğenilmişti, hatta parçayı Call of Duty bile oyununda kullanmıştı!- ötekini de Pink’in albümüne vermişlerdi. Bu sefer de aynı durum söz mevzusu. Zira Eminem’in ilk single parçası Pink’le, evet bunu kati olarak biliyoruz. Fakat geçtiğimiz günlerde Pink, “Albümde bir tek bir fakat oldukça hususi bir erkekle düet bulunuyor.” şeklinde bir izahat yapmış oldu. Niçin Eminem olmasın diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz.

Albümün adı hakkında ise tonlarca dedikodu dönüyor fakat genel olarak kaynakların genel görüşü, bundan önceki albümde yapmış olduğu “The Marshall Mathers LP 2” benzer biçimde bir ikinci versiyon yapılmayacağı yönünde. Eminem’in son günlerde de sarı saçlı ve hırçın halinden de uzaklamış olduğu düşünülürse hakkaten duygusal bir isim konulması söz mevzusu, ümit ederim beklentileri isim mevzusunda bile karşılayabilirler! Öteki konuk sanatçılar hakkında birazcık konuşacak olursak, albümün prodüktörlerinden birinin Eminem’in düşünce ve albüm babası Dr. Dre bulunduğunu biliyoruz. Fakat tıpkı öteki albümlerinde yapmış olduğu benzer biçimde Just Blaze, Khalid benzer biçimde başarı göstermiş prodüktörlere de yer vereceğinden de eminiz. Konuk olarak ise Big Sean, Kendrick Lamar ve Sia‘nın bulunabileceği konuşuluyor. Bununla beraber güvenilir kaynaklar da Eminem’in yakın dostu –kısa sürede Shady Records’tan da ayrılan- 50 Cent ile tekrardan stüdyoya girebileceği üstünde duruyorlar.

Baylar ve bayanlar, konuklar kim olursa olsun: “Guess who’s back, back again? Shady’s back, tell a friend!”

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir