Ana Sayfa / Akustik / Queen Bu Sefer Belgesel ile Geliyor: “The Show Must Go On”

Queen Bu Sefer Belgesel ile Geliyor: “The Show Must Go On”

 

Queen grubu, 24 Ekim 2018 tarihinde seyirciyle buluşan ve 91. Oscar Ödülleri‘nden sonrasında artık resmi olarak Oscar ödüllü bir yapım olan “Bohemian Rhapsody” ile yetinmeyip, ekranları asla boş bırakmadan yeni bir belgeselle karşımıza çıkacak.

Freddie Mercury‘nin ölümünden sonrasında dahi dağılmayıp uzun seneler yolculuklarına solistsiz devam eden grubumuz, 2011 senesinde Adam Lambert ile gezim ortaklığı yaptığından beri bu yolculuğa beraber devam ediyorlar. Adam Lambert’ın doğru bir seçim olup olmadığı oldukça tartışılsa da esasen Freddie Mercury’nin yerine kim gelirse gelsin, o boşluğun doldurulamayacağının hepimiz bilincinde ise grup üyelerinin de aksini düşünmesi acayip olurdu.

Tam adı “The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story” ile Nisan ayında yayınlanacak olan bu belgeselde, Queen ve Adam Lambert’ın yolcuğunu izleyeceğiz. Adam Lambert’ın American Idol zamanlarından bu ana dek uzanan bu belgeselde Queen üyelerini haricinde Rami Malek şeklinde ünlülerin de röportajları bulunuyor. Bir ihtimal böylelikle grubun niçin solist olarak Adam Lambert’ı seçtiğini ve Adam Lambert gruba dahil olduktan sonrasında yolculuklarının iyi mi şekillendiğini daha iyi anlayabiliriz. Hatta bu sayede Lambert’a yöneltilen eleştiriler de birazcık olsun azalabilir.

Buraya 2016 senesinde Rock In Rio Festivali kapsamında verdikleri performanstan kısa bir kesit bırakıyor ve keyifli seyirler/dinlemeler diliyoruz:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir