Ana Sayfa / Spor / Passolig Nereden Alınır?

Passolig Nereden Alınır?

Passolig Nereden Alınır?

 Passolig Nereden Alınır?

 

 

 

Günümüz yasaları gereği artık Passolig’iniz olmadan Spor toto Süper Lig’de yada PTT 1. Lig’de maç izlemeniz olanaksız hale gelmiştir. Spor’da sertliği önlemeye yönelik yasalar çerçevesinde 14 Nisan 2014 tarihinden bu yana uygulanan Passolig sistemi noktasındaki birçok itiraza karşın yasa koyucular bu noktadaki ısrarlarını net bir halde geçtiğimiz dönemlerde göstermiştir.

“PASSOLİG KARTIMI NEREDEN ALACAĞIM?”

Bu kaide arkasından en fazlaca sorulan sual “Passolig kartımı nereden alacağım?”  olmuştur. Birçok futbol sever kartını oluşturmak adına bu suali yetkili firmaya sormuştur. Peki iyi bir ekip taraftarı ve futbolseverseniz, sizin için lüzumlu olan Passolig kartınızı nereden alabilirsiniz? Passolig’inizi almanızın birçok değişik yolu var işte özetlemek gerekirse bu tarz şeyleri sizlere açıklıyoruz;

  • Online Şubeler: Passolig başvurularında en fazlaca başvurulan noktalardan biri online şubelerdir. www.passolig.com.tr adresi üstünden yapacağınız bir takım işlem sonrasında Passolig kartınıza ulaşabiliyorsunuz. Peki, buradan işlem yaptığınızda kartınıza iyi mi ulaşacaksınız? Bunun tercihi de size kalmış durumda. Kayıt sonrasında kartınızı almak adına sizden bir adres talep edilmekte. Böylelikle kartınız direkt olara ikametgah adresine ulaştırılmaktadır. Ek olarak talep etmeniz doğrultusunda seçeceğiniz bir postane şubesinden yada stadyum gişelerinden de kartınızı almanız mümkün.
  • Passolig Merkezleri: Passolig Merkezleri, online şubelere nazaran daha süratli olan bir sistemdir. Belirlenen şehirlerin merkezi noktalarında oluşturulan bu merkezlerde işlemleriniz bir görevli tarafınca yapılmaktadır. Nüfus kağıdınız ve bir tane fotoğrafınız ile bu merkezlere başvurmanız kafi olacaktır. Kartınız 5 ila 15 dakika arasındaki bir sürede size teslim edilecektir.
  • Stadyumlar: Passolig’in mecburi olduğu liglerde savaşım eden birçok kulübün stadyumunda da Passolig Merkezleri bulunmaktadır. Aynı süre içinde buralarda da kartınızı almanız mümkündür. Ek olarak online müracaat sonrasında da kartlarınızı gene stadyumlardan almanız mümkün.

KARTI ALMAK YETERLİ Mİ?

Passolig kartınızı almanız maçları stadyumlarda izlemek için kafi değildir. Kartınızı almanız arkasından maç biletlerini de satın almanız gerekiyor. Bu işlem ise www.passo.com.tr adresi üstünden gerçekleştirilmekte. Siteye giriş yapmanız arkasından “Bilet al” sekmesi ile arzu ettiğiniz maçı ön ödemeli yada kredi kartı ile satın almanız mümkün. Kulüplerden satın aldığınız kombine biletlerinizi ise Passolig Kartınıza işletmeniz gerekmektedir. Bu işlemleri Passolig Merkezileri’nden yapabilirsiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir