Ana Sayfa / Albümler / Nothing But Thieves’tan ilk albüm

Nothing But Thieves’tan ilk albüm

Başarıya ulaşmış İngiliz rock grubu Nothing But Thieves aynı adlı ilk stüdyo albümlerini Sony Music etiketiyle yayınlıyor.

‘Trip Switch’, ‘Ban All The Music’ ve ‘Graveyard Whistling’ şarkılarının öne çıkmış olduğu albüm bir tek ülkesi İngiltere’de değil,

tüm dünyadaki rock müzik severlerin takdirini topladı.

Reading ve Leeds şeklinde mühim festivallerde de sahne alan grup ek olarak Muse’un sahne almış olduğu “Rock In Rome Festivali”nde de dikkatleri üstüne çekti.

Vokallerde Conor Mason, gitarlarda Joe Langridge-Brown ve Dom Craik, bas gitarda Philip Blake ve davullarda James Price ile Nothing But Thieves, kendine özgü sound’u ile kariyerinde güvenli adımlarla aşama kaydediyor.

Muse, Kasabian, Arcade Fire şeklinde mühim rock gruplarından esin alan Nothing But The Thieves değişik türlerdeki müziksevelerin de dikkatini çekmeyi başardı.

Angelic Studios, Little Drummer Boy ve Hits & Arts stüdyolarında kaydedilen albümün mikslerini ise daha ilkin U2, Thirty Seconds To Mars, Maccabees şeklinde isimlerle çalışmış olan Cenzo Townshend ve de Placebo, Don Broco şeklinde isimlerle çalışmış olan Adam Noble üstlendi.

“Aynı tarzdaki şarkıların yer almış olduğu kendini tekrarlayan bir albüm yerine her biri başka bir tattaki 11 şarkıdan oluşan bir albüm yapmayı tercih ettik ve kendimizi tür mevzusunda sınırlamadık” diyen gitarist Joe Langridge-Brown albümün daha ilkin pozitif yönde eleştiriler alan ilk EP’lerinin devamı durumunda bulunduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Sound’umuzu daha da esneterek daha atmosferik ve sert bir albüm hazırladık.

Mesela albümdeki ‘Hostage’ şarkısı bizim grup olarak elektonik öğeleriyle şekillendirdiğimiz daha deneysel bir şarkıyken, ‘Drawing Pins’ ve ‘Ban All The Music’ bizi grup olarak yansıtan şarkılar.”

NOTHING BUT THIEVES
Excuse Me
Ban All the Music
Wake Up Call
Itch
If I Get High
Graveyard Whistling
Hostage
Trip Switch
Lover, Please Stay
Drawing Pins
Painkiller
Tempt You (Evocatio)

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Renkfm isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir