Ana Sayfa / Konser / Müzeyyen Müzikali Sahnede

Müzeyyen Müzikali Sahnede

 

Gerçekleştirdiği konserlerle sevilen sanatçıları hayranlarıyla buluşturan Kerki Production ve Solfej Organizasyon, gene ses getirecek bir projeye imza atıyor.

Türk müziğinin en büyük seslerinden Müzeyyen Senar’ın iz bırakan şarkıları Şevval Sam’ın yorumu ile sahneye taşınıyor. 84 senelik sanat hayatına pek oldukça unutulmaz yapıt sığdıran kıymetli sanatçının hayatından mühim kesitlerin müzikle harmanlandığı gösterinin metni mühim edebiyatçılarımızdan Figen Nüktedan’nın; rejisi ise müzikal tiyatronun deneyimli yönetmenlerinden Engin Alkan’ın imzasını taşıyor.

İlk gösterimini sanatçının ölüm yıldönümü olan 8 Şubat’ta Uniq’de meydana getirecek olan “MÜZEYYEN” projesinde Şevval Sam’a daha ilkin Müzeyyen Senar ile beraber çalışmış olan birbirinden kıymetli duayen müzisyenler birlikte rol alıyor ve müzik direktörlüğünü de Fahrettin Yarkın üstüne alıyor.

Projenin sahne tasarımını Cem Yılmazer, kostüm tasarımını ise Esra Başıbüyük yapıyor. Proje menajerliği Harun Belenoğulları tarafınca yürütülecek olan “Müzeyyen” müzikali 8 Şubat’ta gala gösteriminin arkasından 16 Şubat’ta biletli ilk vizyonu ile UNIQ’te sahnelenecek.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir