Ana Sayfa / Konser / “Minik Bir İş İçin Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor” Kadıköy Theatron’da

“Minik Bir İş İçin Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor” Kadıköy Theatron’da

 

Seksendokuz tarafınca yapımcılığı üstlenilen “Minik Bir İş İçin Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor” 23 Ekim 2017 tarihinde Kadıköy Theatron’da prömiyerini yapmış oldu.

Rumen yazar Matei Visniec tarafınca yazılan oyun, Arda Öztürk yönetmenliğinde ortalama 2.5 aylık prova sürecinden sonrasında seyirciyle buluştu. Oyunun reji danışmanlığını Noyan Ayturan, kostüm tasarımını Merih Süalp ve sahne tasarımını Hiba İbrahim ve Arda Öztürk yapmış oldu. Ek olarak dekor uygulamada Murat Efe’nin imzası bulunuyor.

Oyunculardan Candaş Çetinkaya ve Ahmed Saka bununla birlikte bu yıl kurulan Seksendokuz’un kurucuları, Candaş Çetinkaya oyunda Nicollo, Ahmed Saka ise Filippo rollerini oynuyorlar. Oyunun öteki mühim görevi Peppino ise Utku Arslan tarafınca canlandırılmaktadır.

Oyun, zamandan soyutlanmış ve artık geçmişteki benzer biçimde güldüremeyen üç palyaçonun iş görüşmesi için geldikleri penceresiz bir odadaki traji-komik bekleyişini ve bekleyiş sırasındaki narsistik çatışmalarını mevzu alır. Samuel Beckett’in Godot’su benzer biçimde, ne olduğu ve kim tarafınca verildiği belli olmayan bu işi “son ümit” olarak gören üç eski arkadaşın “insan”a dair varoluşsal korkuları ve mücadeleleri, oyunun sahnelenişinde de görünür kılınmaktadır.

Minik Bir İş İçin Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor, 18 Kasım, 04-11-21 Aralık 2017, saat: 20.00’da Kadıköy Theatron’da izlenebilir. Biletler ve rezervasyon için Seksendokuz’un web sitesi www.tiyatro89.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Künye:
Yazar: Matei VİSNİEC
Çeviren: Ahmet GÜNGÖREN
Yöneten: Arda ÖZTÜRK
Yapım: Seksendokuz
Reji Danışmanı : Noyan AYTURAN
Kostüm Tasarımı : Merih SÜALP
Sahne Tasarımı : Hiba İBRAHİM, Arda ÖZTÜRK
Yönetmen Yardımcısı: Mehmet DİNLER
Proje Koordinatörü : Seçil ELÇİN
Dekor Uygulama: Murat EFE
Işık-Ses Kumanda: Kaan KARA, Seçil ELÇİN
Poster-Broşür Tasarım: Hiba İBRAHİM
Oyuncular: Candaş ÇETİNKAYA, Ahmed SAKA, Utku ARSLAN
Dördüncü: Kaan KARA

Tür: Traji-komik
Süre: Tek Perde / 90 Dakika

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir