Ana Sayfa / Albümler / MICK JAGGER’DAN İKİ YENİ ŞARKI

MICK JAGGER’DAN İKİ YENİ ŞARKI

Mick Jagger, yeni projesinden iki yeni şarkıyı dijital ortamda yayımladı. “Gotta Get A Grip” ve “England Lost” adındaki şarkılar Mick Jagger tarafınca “içinde yaşadığımız dönemin meydana getirmiş olduğu kafa karışıklığı ve hüsran”a tepkiler olarak yaratılmış.

Mick Jagger yeni şarkılarının “değişen politik durumun getirmiş olduğu bilinmezlik ve anksiyete”nin bir sonucu olarak ortaya çıktığını söylüyor. Bu iki şarkısında uzayıp giden gitar melodileri ve vurgulu davul ritimlerine günümüzde yaşanmış olan vakalara Mick Jagger’ın iğneleyici yorumu da ekleniyor.

Aktarıldığına gore, “England Lost” şarkısında gittiği bir futbol maçından yola çıkarak ülkesinin aynı dönemde yaşamış olduğu yol ayrımlarıyla bir bağlantı kuran sanatçı, “Gotta Get A Grip” şarkısında ise cenk ve politik skandallar hakkında düşüncelerini dışa vuruyor.

Mick Jagger iki şarkılık bu yeni single’ı hakkında şunları söylüyor: “Bu iki şarkıyı Nisan’da yazdım ve direkt yayınlamak istedim. Tüm bir albümü hazırlamak şarkıları bitirdikten sonrasında bile tüm plak şirketi hazırlıklarıyla beraber oldukça uzun vakit alıyor. Yeni akımlara gore hareket etmek devamlı yenileyici oluyor. Ayaküstü bir kayıt yapmış olup derhal yayınlayabildiğimiz zamanlara bir atıfta bulunmak istedim. Bu iki şarkıyı çıkarmak için önümüzdeki seneyi bekleseydim şarkılar anlamlarını tamamen yitirebilirlerdi.”

Sinlge’ın dört ayrı sanatçı tarafınca remixlenen versiyonlarını barındıran reimagined versiyonunu iTunes üstünden satın almak ve dijital platformlardandinlemek mümkün.

 

Kaynak : http://kulturservisi.com/p/mick-jaggerdan-iki-yeni-politik-sarki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir