Ana Sayfa / Akustik / Melek Mosso Kimdir?

Melek Mosso Kimdir?

Son zamanlarda alternatif alanda cover parçalarıyla güzel bir çıkış icra eden, vapurda ve sokakta dinlediğimiz Melek Mosso’yu gelin hep beraber tanıyalım.

“Umrumda Değil”, “Vursalar Ölemem” ve “Arzular Arsız” benzer biçimde coverlarla adını duyuran Melek Mosso, 11 Kasım 1988 Kayseri doğumlu. Dokuz yaşlarında bağlama çalmaya başlayarak müzikle ilgilenmeye başladı. Güzel sanatlar lisesinde öğrenimine devam eden Mosso, burada flütle devam etmiştir. Adnan Menderes Üniversitesi Müzik Öğretmenliği’ni kazanarak lisans eğitimine devam etmiştir.
2014 senesinde vapurda çalmaya başladı ve büyük bir kesime adını o süre duyurabiliyordu. İtalyanca bir müzik terimi ve “gittikçe hızlanarak” anlamına gelen Mosso’yu sahne soyadı olarak kullanan Melek, yapmış olduğu müzik tarzını bir çok benzetmelere karşı “Melek Mosso seçimi” olarak nitelendiriyor.
Grundig Türkiye’nin düzenlemiş olduğu şarkı yarışmasında jüri hususi ödülünü kazanarak Akustikhane’de kayıt şansını yakalayan Melek Mosso’nun en büyük çıkışlarından biri de bu olmuştur. Hemen sonra da O Ses Türkiye’de izledik kendisini. Youtube üstünden kendi beste ve müziklerini de dinleyebildiğimiz müzisyen, “Ah be Aysel” projesinin de yaratıcısıdır.

Geçtiğimiz günlerde de Sony Müzik’le anlaşan Mosso, 23 Şubat’ta ilk single parçası olan “Kedi”yi bizlerle buluşturdu.

Şarkının linki: https://youtu.be/QMP5lBzpPjI

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir