Ana Sayfa / Video / Madonna Mucizesi: 4 Yıllık Kariyer İle Gelen Video Vanguard Ödülü

Madonna Mucizesi: 4 Yıllık Kariyer İle Gelen Video Vanguard Ödülü

“Queen of Pop” Madonna, tarihin görmüş olduğu en etkili, en tartışmalı ve en yürekli kariyerlerden birine haiz. Müzik dünyasındaki yerini hak ederek kazanan yıldız, cebindeki $35 ile Times Meydanı’na geldiğinden beri müzik dünyası onun etkisinden kurtulamadı.

5 Eylül ise Madonna’nın neredeyse 40 senelik kariyerinin en mühim ödüllerinden kabul edilen MTV Video Vanguard Ödülü‘nü (ondan sonra Michael Jackson Video Vanguard Ödülü adını aldı) alışının ve kırdığı rekorun yıl dönümü. MTV’nin bir bakıma yaşam boyu başarı ödülü olarak verdiği Vanguard Ödülü’nü Madonna kariyerinin 4. senesinde aldı ve bu ödülü en kısa sürede kazanan şahıs oldu.

Madonna’nın kariyerini düşündüğünüzde en iyi çıkış icra eden sanatçılardan biri ve kariyerinin ilk 4 yılına bakmış olduğunuzda da en iyi videoları içinde yer edinen en mühim iki parça Like A Virgin ve Papa Don’t Preach. İkisinin de yarattığı tesir, yıllara meydan okuyuşu ve başarısı tartışılmaz. O zamana kadar gösterilen müzik videoları içinde Everybody, Holiday, Material Girl, Into the Groove, Burning Up ve Borderline benzer biçimde ikonik videolar da var. Elbet Madonna seneler içinde daha da efsanevi videolar kaydetti.

Kraliçe’nin bu kırılmaz başarısını bugün olduğu kişinin teminatı olarak görüyor ve ikimiz de kutlama ediyoruz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir