Ana Sayfa / Kitaplar / Liseli yazarların ödüllü öyküleri, yaz boyunca Pera Müzesi websitesinde!

Liseli yazarların ödüllü öyküleri, yaz boyunca Pera Müzesi websitesinde!

Suna ve İnan Kıraç Vakfı ve Koç Okulu tarafınca, 2008 yılından bu yana düzenlenen Suna Kıraç Öykü Yarışması, Türk edebiyatına genç yazarlar kazandırmayı amaçlıyor.

İsmini Pera Müzesi ve Koç Okulu kurucularından, Suna Kıraç‘tan alan yarışma,her yıl belirlenen somut ve soyut yorumlamaya açık temalarla, 14-17 yaş arası lise öğrencilerini yaratıcı düşünmeye, kurgulamaya ve kendini ifade etmeye teşvik ediyor.

2017’de “Sınır” temasıyla düzenlenen yarışmanın geçmiş yıllardaki temaları içinde “Uyku”, “Ses”, “Sokak”, “Maske”, “Seyahat”, ve “Yabancılaşma” içeriyor.

Lise talebesi genç yazarlar, Suna Kıraç Öykü Yarışması yardımıyla Türkiye edebiyat ve sanat dünyasının birbirinden kıymetli kalemlerine eserlerini okutma fırsatı da yakalıyor.

Bugüne dek binlerce başvurunun yapıldığı yarışmada, her yıl ilk 3’e giren genç kalemler ödüllendirilirken, jüri gitmeye hak kazanan 200’den fazla öykü 10 ayrı kitap halinde okurlarıyla buluştu.

Öykü yarışmasının seçici kurullarında vazife yapanlar içinde Murat Gülsoy, Yekta Kopan, Ayfer Tunç, Cemil Kavukçu, Mine Söğüt, Semih Gümüş, Faruk Duman, Adnan Binyazar,

Semih Gümüş, Müge İplikçi, Faruk Duman, Amaç Boralıoğlu, Asuman Kafaoğlu Büke, Hakan Günday, Feyza Hepçilingirler, Onur Caymaz, Haydar Ergülen, Hande Gündüz, Necati Tosuner, Gonca Özmen, Enver Ercan şeklinde sanat ve edebiyat dünyasının kuvvetli kalemleri bulunuyor.

Gençlere her hafta yeni bir yaz okuması! Liseli yazarların ödüllü öyküleri 28 Haziran Çarşamba gününden itibaren her hafta yeni bir e-kitap ile www.peramuzesi.org.tr adresinde.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir