Ana Sayfa / Konser / La Comedie Française’in sahnelediği “Scapin’in Dolapları” Sahne Pulcherie ekranında!

La Comedie Française’in sahnelediği “Scapin’in Dolapları” Sahne Pulcherie ekranında!

 

Beyoğlu’nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği icra eden Sahne Pulchérie, Şubat ayında Comédie Française’de sahnelenen tiyatro oyunlarını beyaz perdeye taşımaya devam ediyor. Beyaz Perdede Tiyatro etkinliği kapsamında 16 Şubat Cuma akşamı Molière’in unutulmaz oyunlarından kabul edilen ve bu sürem Comédie Française’de sahnelenmeye devam eden Scapin’in Dolapları oyununun ustalaşmış kaydı, Kirpi Tiyatro, Türkiye Fransız Kültür Merkezi ve Pathé Live işbirliğiyle Sahne Pulchérie’nin ekranında izlenebilecek.  Oyun Ayberk Erkay’ın çevirisiyle Türkçe üst yazılıdır.

Oyun Hakkında: 

Octave ve Léandre’ın aşkları, iki otoriter baba tarafınca engellenmektedir. Gezi dönüşü babaları onları tanımadıkları kişilerle evlenmeye zorlar. Aşıklar kaderlerini, yardım istedikleri kurnaz Scapin’in ellerine bırakırlar… Molière’in olmazsa olmaz eseri olarak tiyatro tarihinde yerini alan bu piyes, yenilen tokatlar, bitmek bilmez stratejiler ve çevrilen bin bir türlü dolapla tempolu bir oyun.

Yazan: Molière
Yönetmen: Denis Podalydès
Dekor: Éric Ruf
Kostüm: Christian Lacroix
Işık: Stéphanie Daniel
Ses: Bernard Valléry
Oyuncular: Bakary Sangaré, Gilles David, Adeline d’Hermy, Benjamin Lavernhe, Claire de la Rüe du Can, Dider Sandre, Pauline Clément, Julien Frison, Gaël Kamilindi, Maïka Louakairim, Aude Rouanet
Yapım: La Comédie Française
Dağıtım: Pathé Live

105 dakika / Tek perde.
Biletler:
Tam: 45.-TL
Talebe: 30.-TL
*Rezervasyon yapılmamaktadır.
*Gişe (Oyun günü saat 18.30’dan itibaren)
*Lamelif (Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin karşısında; Çukurluçeşme Sok. No:2 Parmakkapı, Beyoğlu, İstanbul)

Şubat Ayındaki Öteki Etkinlikler: 

17 Şubat Cumartesi:  Tehlikeli Oyunlar – Gezici Sahne
22 Şubat Perşembe: MUT – Dans Performansı
23 Şubat Cuma:  Panopticon – Şermola Performans
24 Şubat Cumartesi:  Joko’nun Doğum Günü – Yolcu Tiyatro

Sahne Pulchérie Hakkında: 

2013 senesinde Arzu Bigat Baril’in sanat yönetmenliğinde oluşturulan Sahne Pulchérie, Beyoğlu’nun keyifli bir sokağında, tiyatroyla birlikte uygar dans, performans, kukla oyunu benzer biçimde değişik sahne sanatlarına senelerdir ev sahipliği yapıyor. Sürem gösterilerinden bir seçki sunma hedefiyle yola çıkan Sahne Pulchérie’nin bugüne dek ağırladığı topluluklar içinde, Semaver Kumpanya, Tiyatro Adam, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Hayal Perdesi, Ustaların Sahnesi, Tiyatro BeReZe, Gezici Sahne, Kirpi Tiyatro ve Yolcu Tiyatro benzer biçimde birçok isim içeriyor. Seyircilere cuma ve cumartesi akşamları kapılarını açan Sahne Pulchérie’deki tüm oyunlar Fransızca yada İngilizce üst yazıyla sahneleniyor.

Sahne Pulchérie

sahnepulcherie@sp.k12.tr
Feysbuk.com/SahnePulcherie
Twitter.com/SahnePulcherie
Instagram.com/sahnepulcherie

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir