Ana Sayfa / Konser / King Gizzard & The Lizard Wizard Türkiye’ye Geliyor

King Gizzard & The Lizard Wizard Türkiye’ye Geliyor

Yaptıkları müzik ile 70’ler Türk Emsalsiz müziğini ve bağlamayı tadabildiğimiz son zamanların en çalışkan saykodelik Rock grubu King Gizzard & The Lizard Wizard; Aşık Veysel, Türk Bayrağı baskılı tişört görüntülerinin arkasından sonunda Türkiye’de.

Kısa sürede (18 Ekim 2017) yeni bir parça yayınlamış olan grup, aynı yıl içinde birden fazla albüm çıkarmalarıyla müzik piyasasında dikkatleri üstüne çekmişti.

2012 senesinde 12 Bar Bruise ile çıktıkları stüdyo albüm yolunda verimlilikle ilerleyen grup; 2017 yılını Murder Of The Universe, Flying Microtonal Banana ve Mild High Club ile beraber çıkardıkları Sketches Of Brunswick East albümleriyle tamamladı diyorduk ki 18 Ekim tarihinde Crumbling Castle isminde parçaları da sevmiş olarak takip ettiğimiz King Gizzard & The Lizard Wizard diskografisine dahil oldu.

Desert Daze Festivali’ne dahil olan ve GizzFest adıyla turuna devam eden grup şubatta verecekleri Londra konserinde Mild High Club ile beraber boy gösterecek ve önümüzdeki martta ise İstanbul’a uğrayacak.

King Gizzard & The Lizard Wizard’ın Türkiye konseri 14-15 Mart’ta gerçekleşecek. Salon’da olacak bu konserin biletlerine ise 25 Ekim Çarşamba günü İKSV ana gişeden yada Biletix’ten ulaşabileceğiz. 25 Ekim 10.30’da süregelen bilet süreci Lale Kart sahipleri için 24 Ekim’de. Ayakta olmak suretiyle 60 TL olacağı malum biletler, talebe dostlar için ise 45 TL’den satışa sunulacak.

Yeni parçaları Crumbling Castle:

Kendilerine bu yıl içinde beş albüm yayınlama hedefi koyan King Gizzard and The Lizard Wizard’ın 24 Şubat 2017 tarihinde çıkan albümleri Flying Microtonal Banana’daki bir şarkı bilhassa dikkatimizi çekmişti. Yabancı saykodelik grupları oldukça etkileyen Anadolu’nun 70’ler sound’u bu şarkıda da oldukça belirgindi. Youtube üstünden Tolgahan Çoğulu’nun paylaşmış olduğu videoda bu albümden (Flying Microtonal Banana) olan  Sleep Drifter parçası ile Aşık Veysel’in dinlemeyi fazlaca sevdiğimiz klasiği Kara Toprak içinde oldukça yoğun bir bağ kendini derhal ele veriyor. Dinlemek isteyenler için videoyu derhal aşağıya bırakıyoruz:

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir