Ana Sayfa / Kitaplar / Kaiken

Kaiken

Polisiye romanın en popüler isimlerinden Fransız yazar J. C. Grangé, tüm dünyada büyük yankı uyandıran Kaiken’de okurlarını korkulu bir insan avının labirentlerinde dolaştırıyor.

Romanın kahramanlarından Başkomiser Olivier Passan, Japon karısı Naoko’yla boşanmanın eşiğindedir. Ayrıca Fransa’nın Seine-Saint-Denis ilinde yırtıcı cinayetler işlenmektedir. Katil, hamile bayanların karınlarını yarıp, çıkardığı fetüsleri yakmaktadır. Passan bu cinayetleri Patrick Guillard isminde bir insanın işlediğinden emindir fakat Guillard her seferinde onun elinden kurtulur.

Passan, Guillard hakkında derin bir araştırma yapar. Patrick Guillard’ın, ebeveyninin reddettiği, Çocuk sirgeme Kurumu’nun yurtlarında, koruyucu ailelerin yanında büyümüş, sorunlu bir çocuk ve doğuştan hermafrodit bulunduğunu keşfeder. Cinsiyetini seçme yaşına gelmeden, ameliyatlarla, testosteron iğneleriyle adam olmasına karar verildiğini anlamış olur.

Bir kaçıp kovalamaca Passan’ın yaşamını değiştirecek ve vakalar beklenmedik bir yönde gelişecektir.

Kitapları tüm dünyada ve Türkiye’de aylarca oldukça satanlar listesinden inmeyen Grange, polisiye gerilim alanındaki tüm birikim ve kabiliyetini Kaiken’e ansıtmayı başarmış. Vakalar gene nefes kesecek özellikte, gerilim gene üst düzeyde. Grangé sevenlerine heyecanlı ve zevkli bir okuma vaat ediyor.

Kitabından

Koruyucu eldivenlerini taktı, cesedi odanın öteki ucuna kadar yerde sürüdü ve atıkların boşaltıldığı lağım çukurunun kapağını açtı. Acı ve keskin asit kokusu boğazını yaktı. Suyun yüzeyinde yansımasını görmüş oldu. Solgun, muhteşem bir heykeli çağrıştıran, yalnız yok etmeyi düşünen, kapkara dalgalarla şaşkın bir siluet…

Kendine olan inancı daha kuvvetli bir halde geri geldi. Bu akşam, Gece Süvarisi burada olacaktı. Onun izini sürmekteydi. Onun yapacağı en küçük hareketi, yanlışlığı kolluyordu. Öyleyse harekete geçme zamanıydı.

Ayağıyla cesedi yuvarladı ve üstüne su sıçramaması için geriye firar etti. Çukurdan yanmış et kokusuyla daha yoğunlaşan iğrenç kokulu bir duman yükselirken, gözlerini kapattı ve kollarını açtı. Son tekrardan doğuş bu akşamdı.

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Renkfm isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir