Ana Sayfa / Kitaplar / Kadının İkincilliğine Öfkeli Feminist Yazar ve Şair Sylvia Plath’in Bilinmeyen Mektupları Ortaya Çıktı

Kadının İkincilliğine Öfkeli Feminist Yazar ve Şair Sylvia Plath’in Bilinmeyen Mektupları Ortaya Çıktı

ABD’nin ilk feminist yazarlarından Sylvia Plath’in ağlatısal intiharından sonrasında daha ilkin hiçbir yerde yayımlanmamış 15 mektubu gün yüzüne çıktı.

Özgür ruhlu bir ozan olmak isteyen ve cemiyet tarafınca var edilen kadınlık-erkeklik rolleriyle savaşım eden Sylvia Plath, 11 Şubat 1963’de hemen hemen 30 yaşlarındayken yaşamını sonlandırmıştı.

Eşi Ted Hughes’ın ailesinden başka varlığından kimsenin haberdar olmadığı mektuplarda Sylvia Plath’in ruhsal durumuna dair eşinden yardım istediği ifadeleri bulunuyor.

61 yıl sonrasında ortaya çıkan mektuplar Sylvia Plath ve Ted Huges’ın kızları Freida Huges’ın ön yazısıyla beraber gelecek hafta yayımlanacağı duyuruldu.

Mektupların basımının editörlüğünü meydana getirecek olan araştırmacı Peter K. Steinberg, ortaya çıkan mektuplarla beraber Sylvia Plath’in otobiyografisinin nihayet kendi cümleleriyle tamamlanacağını söylemiş oldu.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir