Ana Sayfa / Akustik / Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması 2018

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması 2018

Çeşitli sanat alanlarında yaratıcı çalışmalara katkıda bulunmayı önemli bir kamusal sorumluluk kabul eden Kadıköy Belediyesi, bu anlayış çerçevesinde toplumun sanat ve kültür hayatını yoğunlaştırmak; genç Türk bestecilerini yeni eserler yaratmaya özendirip teşvik etmek amacıyla; 2018 yılında sonuçlanması planlanan oda orkestrası için “Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması” düzenlemiştir.

Kadıköy Belediyesi 35 yaş altı genç kompozitörlere açık olan bu yarışma ile çok sesli evrensel müzik alanında yerli, özgün telif eserler yaratılmasına, böylelikle yerli müzik eserleri repertuvarının zenginleşmesine katkıda bulunabilmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan genç “piyano” ve “keman” icracılarına yönelik yarışmalar ile 2017’de “beste” alanında açılan “Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması 2017″den sonra Süreyya Operası’nda yapılacak olan dördüncü yarışma olacak.

Seçici Kurul’u değerli müzik insanları Gürer Aykal, Oğuzhan Balcı, Turgay Erdener, Rengim Gökmen, Antonio Pirolli, Yalçın Tura ve Hasan Uçarsu’dan meydana gelen beste yarışması; kazananlara para ödüllerinin yanı sıra CD kaydı imkanı da vadediyor.

2017 yarışmasını kazananların eserleri için CD’leri ise önümüzdeki aylarda yayımlanacak.

Bestecilerin eserlerini 15 Ocak 2018 tarihine kadar gönderebilecekleri yarışmanın final turu halka açık olarak 26 Mart 2018 Pazartesi akşamı Süreyya Operası’nda yapılacak ve ödül töreni konserin ardından aynı gece gerçekleştirilecektir.

Ayrıntılı bilgi ve yarışma şartnamesi www.sureyyabesteyarismasi.kadikoy.bel.tr internet adresinden edinilebilir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir