Ana Sayfa / Spor / Jet Ski Nasıl Kullanılır?

Jet Ski Nasıl Kullanılır?

Jet Ski Nasıl Kullanılır?

Jet Ski Nasıl Kullanılır?

 

 

 

 

Jet Ski kullanmak keyifli ve bir o denli da coşku verici bir aktivitedir. Sadece, güvenlik önlemlerine dikkat edilmediği takdirde ciddi yaralanmalara yol açabilecek bir araçtır. Uygun donanım, kafi data birikimi ve kendine itimat ile Jet Skinin tadını rahatça çıkarabilirsiniz.

Jet Ski kullanırken motor kapatma aksesuarını kesinlikle kullanın. Bu aksesuar çoğu zaman can yeleğine bağlanan bir klips şeklindedir. Böylece Jet Ski devrildiğinde motor kapanacak ve zarar görmeyecektir.

Jet Ski kullanmaya başlamadan ilkin kafi yakıtınız olup olmadığını deneyin. Yakıt tükenme aşamasındayken aracı durağan(durgun) tutmakta zorlanırsınız. Yakıt tamamen bittiğinde ise fizyolojik gücünüzü kullanarak kıyıya ulaşmak zorunda kalırsınız. Yakıt haricinde aracın öteki tüm kontrollerinin tam olması gerekir. Bu yazıyı okuduğunuza gore Jet Ski kullanmak mevzusunda uzman değilsiniz. Bu durumda bu işte yeterince uzman oluncaya kadar Jet Skinin kullanılabilir durumda olup olmadığını bir uzmana denetim ettirmeyi dikkatsizlik etmeyin.

Jet Ski Nasıl Kullanılır?

  • Jet Ski kıyıdan denize ittirilir. Kontak anahtarı kullanarak motor çalıştırılır. Ilkin bir süre rölantide tutulur. Ondan sonra aracın dümen bölümünde hız ayarlamaya yarayan kollar ile araca birazcık hız verilir ve hız gittikçe artırılır.
  • Çömez bir Jet Ski kullanıcısıysanız sert ve ani dönüşler düşme riskinizi artırır. Bunun yerine daha geniş açılı dönüşler yaparak ve direksiyonu daha yavaşça döndürerek güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.
  • Ne olursa olsun can yeleği kullanın. Herhangi bir kaza anında kuvvetli dalgalara maruz kalabilirsiniz. Bu durumda can yeleği sizi suyun üstünde tutacaktır.
  • Jet Ski kullanabileceğiniz alanlar sınırlıdır. Etrafta yüzücülerin olabileceği yerlerde kesinlikle kullanmayın.
  • Bazı Jet Ski modelleri ayakta durarak kullanılır. Bunun için daha deneyimli bir sürücü olmanız gerekir. Şu sebeple bu pozisyonda iken dengeyi sağlamak zor olsa gerek.
  • Jet Ski kullanacağınız alanda suyun durgun olmasına dikkat edin. Dalgalı sular aracı rahatça devirebilir.

Jet Ski kullanımı oldukca zor olmayan fakat dikkat gerektiren bir araçtır. Bunun için bir uzmandan ders almak en doğrusu olacaktır.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir