Ana Sayfa / Konser / Japon Post Rock Grubu MONO 8 Eylül’de İstanbul’da!

Japon Post Rock Grubu MONO 8 Eylül’de İstanbul’da!

Japon müzik topluluğu MONO, günümüzde post rock türünün en mühim temsilcilerinden biri. Canlı performansları ile seyircilerini adeta büyülüyorlar. MONO, 8 Eylül’de Sıkıntılı Performans Sanatları Studio’da fanatikleri ile buluşacak!

1999 senesinde Tokyo’da kurulmuş olan grubun dört üyesi bulunmakta: Takaakira Goto, Tamaki, Yasunori, Takada ve Yoda. Bu işin en başlangıcında orkestra düzenlemeleri ve shoegaze gitar tınıları ile örneksiz tarzlarını yakalayan grup, “Bu Tanrılar İçin Müzik” diye tanımlanıyor. Canlı performansları ile dinleyicilerini müzik ziyafetinin nirvanasına taşıyorlar. Hal bu şekilde olunca, grubun canlı performansları da dünyaya nam salıyor. MONO’nun New York, Londra, Tokyo ve Melbourne’de 23 enstrümanlı bir orkestrayla gerçekleştirdiği konserler, müzik tarihinde mühim bir yer tutuyor.

MONO grubu; deneysel rock, shoegaze, çağıl dönem klasik müzik, noise ve minimalism türlerini kapsayan tamamen örneksiz bir post rock müziği inşa ediyor. Grubu en değişik kılan özellik ise Goto ve Yoda’nın  reverb, delay ve distortion efektlerini sıkça kullandıkları gitarları. Performanslarına tanık olduğunuzda, daha ilkin bu şekilde tınılar duymamış olduğunuzu anlayacak ve müziği tüm hücrelerinizle hissedeceksiniz!

Internasyonal müzik platformlarında Japonya’yı oldukça iyi temsil eden MONO, her yıl averaj 150 konser veriyor. Her sahneye çıkışlarının peşinden “en iyi” olarak anılmaktan da geri kalmıyorlar. Biz, 55 ülkeyi ziyaret eden MONO’nun performanslarının bu kadar başarı göstermiş olmasını sahnedeki yoğun ve yüksek enerjilerine bağlıyoruz. İzleyicilerine bu görkemli enerjilerini aktararak “en iyi” olmayı başarıyorlar.

Grup bugüne dek 10 albüm çıkardı. Bunların içinde New York Orkestrası ile kaydettikleri canlı albüm de yer almakta. 2015’te “Where We Begin” adlı kısa metraj filmleriyle, Idyllwild Internasyonal Beyaz perde Festivali’nden “Marshall Hawkins Ödülleri: En İyi Film Müziği” ödülünü alarak da başarılarını taçlandırmış oldular.

Bambaşka bir kültürden çıkıp gelip tüm dünyaya sesini duyuran MONO grubu İstanbul’a, ayağımıza kadar gelmişken kaçırmayın deriz! Biletler Biletix’te. Ulaşmak için tıklayın.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir