Ana Sayfa / Galeri / Jant Kapağı Yaratıkları

Jant Kapağı Yaratıkları

Jant kapağı yaratıkları, tamamen geri dönüştürülerek kullanılan malzemelerle yaşam buluyor. Bu yaratıkların ana malzemesi olan jant kapakları genel anlamda bir yol kenarında bulunuyor ve önceki yaşamlarından aldıkları yaralar ve aşınmalarla değişik karakteristik özellikler taşıyor. Ve bu izler, onların spesifik bir doku taşımalarını sağlıyor. Bu nadide eserlerin sahibi ise Ptolemy Elrington.

Ptolemy, İngiltere’nin güneyinde dünyaya geldi ve kuzeyinde büyüdü. 80’lerin ortalarında Bradford ve Ilkley Community College’da sanat ve tasarım üstüne eğitim aldı. Olabildiğince gezi etti ve birçok değişik işte çalıştı. Yapmış olduğu işler içinde tiyatro set tasarımı ve yapımı, sahne tasarımı ve birçok değişik kamuya açık heykel projelerini sayabiliriz. Bu işleri yaparken kendi sanat ajandasını takip etmeyi de dikkatsizlik etmeyen bir sanatçı.

Çalışmalarında bulunmuş ya da geri dönüştürülmüş materyallerden yararlanarak organik biçimlere ulaşmayı hedefliyor. Şu anda çalışmalarına içinde alışveriş otomobilleri, hurda metaller ve otomobil lastiklerinin de bulunmuş olduğu birçok değişik materyalle devam ediyor. Bu materyalleri yaşayan biçimlere çeviriyor.

Boyutları 30 santimetre’den 5 metreye kadar değişebilen, bir çok satılık olan, Ptolemy Elrington’ın bu emek isteyen emsalsiz çalışmalarından en değişik olanları sizlere sunuyoruz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir