Ana Sayfa / Galeri / James R. Eads’in Büyülü Dünyası

James R. Eads’in Büyülü Dünyası

James R. Eads 1989, Los Angeles doğumlu bir sanatçı. İllüstrasyon ustası olan Eads, çalışmalarının bir kısmını Wacom tablet üstünde yapıyor. Yüksek kalitede işler ve baskılar yapmak için ciddi bir özveride bulunduğunu çalışmalarından oldukca net görebildiğimiz sanatçı, bununla birlikte sıçratma tekniğini de kullanmakta.

Sanatçı, çizimlerini, illüstrasyonlarını, tarot kartlarını ve öteki çalışmalarını bir web sitesi vasıtasıyla satışa çıkarıyor. Kendisine verdiği adreslerden ulaşıldığı takdirde hususi olarak bir emek harcama sipariş etmek de mümkün. (Sizin dilediğinizi kendi yorumuyla kağıda aktarıyor.)

Hem geleneksel tarzda hem de dijital yolla çizimlerini hayata geçiriyor ve akışı renklerin dansıyla yakalıyor. Kendine özgü çağıl bir seçimi olan James’in eserlerinin büyüleyici, canlı ve enerjik oluşu sanatçının imzası diyebiliriz. Tarzından, çizimlerin içinde kullandığı imge ve renklerden dolayı Vincent van Gogh’u çağrıştırıyor. En azından eleştirmenlerin ve takipçilerinin yorumu bu yönde.

Çizim teknikleriyle ilgili kısa bir röportajını ve birkaç çalışmasını da aşağıda sizin için derledik. İlk olarak öyküsünü Game of Thrones dizisinden alan kapak fotoğrafı: Hall Of Faces.

Hall Of Faces (GOT)

Emek harcamaları kimi zaman bir diziye ithafen yapılıyor, kimi zaman bir sanat eserine, kimi zaman de bir mitolojik ögeye…

“Dijital çalışmalara ilk olarak Brooklyn’de başladım. En iyisini yapabilmek için yapmam gerekene oranla minik bir alanda sınırlıydım. Yeni bir vasıta keşfetmiştim. Akışkan ve kolay olduğundan dijital illüstrasyona aşık oldum.”

No More Birds Now

“İlk aşamalarda, geceleri oldukca geç saatlerde, sessizlikte ve hepimiz uyurken emek vermeyi oldukca severim. Kulaklıklarımda en sevdiğim şarkılarla başlarım. Yaratıcılık duygusunu arttıranlar üstüne son zamanlarda birçok emek harcama var. Bu hepimiz için değişik bir işlem fakat benim için yoğun bir odaklanma ve mükemmel müzikler içeriyor.”

Goodbye, Helios

“Üniversitedeyken büyük ölçekli baskı fotoğraf ve çizime odaklandım bu yüzden dijitalde çalışmak benim için oldukca yeni bir şeydi. İlk başta dijital illüstrasyonu yeteneklerimi uygulamak için bir vasıta olarak kullanıyordum ve arkadaşlarımın portrelerini yapıyordum. Her şeyin ne kadar kolay ve süratli bulunduğunu görünce aşık oldum. Sonrasında dijital çalışmaya başladım. Baskı tekniğiyle öğrendiğim tekniklerin birçoğunu dijital olarak çalışırken hala kullanıyorum.”

Trip The Light Fantastic, Too

The Skully Mambo!

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir